Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Radikální změna ve Slovácku - majitel Zemek vyměnil šéfovou Mrázkovou. Přesluhovala, řekl o ní

Dlouhé mlčení majitele fotbalového klubu Slovácka, podnikatele Zemka, skončilo razantním bouchnutím do stolu. Při tomto bouchnutí nezůstal kámen na kameni, železářský boss se rozhodl dělat něco s katastrofální situací, kdy fotbalový klub, toužící po první lize, klesá ke dnu v lize druhé.

Zemek se rozhodl sám posadit do čela klubu a místo dosavadní sportovní šéfové Marcely Mrázkové jmenoval zcela nového člověka - jmenuje se Vladimír Krejčí a může se pochlubit (či nepochlubit?) šéfováním v malé vísce Drnovice, i velkoklubech v Ostravě a Brně. Z vyjádření Zemka vyplývá, že Krejčí od dnešního dne bude připravova všechny věci, související s fotbalem.

"Osobně budu v čele představenstva, abych denně mohl sledovat problémy, které se budou v oddíle dít," prohlásil Zemek. "Nelze být odkázán na občasné schůzky a porady," podotkl.

Z rozhovoru se Zemkem je jasné, že Mrázková v klubu končí. Zatím bude mít ještě na starosti finance a zajišťování sponzorů, ale podle majitele v klubu už "přesluhuje". O lečems svědčí i následující Zemkova věta: "Došel jsem k závěru, že musíme vybudovat klub na profesionální bázi s týmem profesionálů." A ještě jedna jeho věta: "Sportovní úsek musíme posunout o kategorii výš."

Jinak v rozhovoru majitel Zemek mnoho neřekl o příčinách pádu klubu, prohlásil ale, že jeho cílem je návrat Slovácka do první ligy. Zároveň ale fanouškům vzkázal, ať si uvědomí, že i druhá liga je na Uherské Hradiště "nesmírně významná soutěž". Že by tedy majitel přeřadil na nižší rychlost?  

Obrázek si lze udělat i z rozhovoru s novým šéfem Krejčím. Ten několikrát zopakoval, že v klubu musí vytvořit krizový scénář. "Teď nás čeká něco, co se bude zvedat ze dna," prohlásil doslova s tím, že v klubu chybí "nějaká koncepce". O Krejčím osobně nic nevím, Drnovice a její předseda Gottwald, s nímž spolupracoval, neměli zrovna nejlepší pověst (Gottwald měl obrovské dluhy, Drnovice padly, hrají III. třídu!), ale realista asi bude. V rozhovoru totiž upozorňuje fanoušky na další fakta, o kterých se tolik nemluví - a to na to, že bídně na tom není jen fotbalové áčko, ale také juniorka a A-dorost.

Pokud jde o trenéra Jurkemika, jeho odvolání zatím oznámeno nebylo.

Nejnovější informace se objevily dnes ráno v okresním týdeníku Dobrý den s kurýrem, který obvykle dostane informace z klubu dříve než ostatní média. Pro noviny totiž pracuje člověk, který je zároveň hlasatelem na stadionu a vede tiskové konference. Poté, co noviny vyšly, převzaly postupně jeho zprávy různé internetové servery.

Informace najdete například TADYTADY nebo TADY. Pokud si nechcete kupovat noviny nebo jste mimo okres Uherské Hradiště, sledujte TADY stránky Dobrého dnes s kurýrem, redakce poměrně brzy dává část novinového vydání na internet.

Na stránkách www.slovackoDNES.cz se v tomto týdnu k situaci kolem fotbalového klubu detailně vrátíme. Pokud vás zajímají další články o Slovácku tady na stránkách, klikněte v horní liště na odkaz 1. FC SLOVÁCKO TADY.

RB