Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Psaní z Brodska a Hradišťska: Například o ztrátě Domu kultury v Brodě, penězích a sportu v Hradišti nebo úspěších ZUŠ Uh. Ostroh

Píšu, píšu, ale až dnes mě napadlo, že by možná některé z vás mohlo zajímat, jak je to vlastně s MF DNES a psaním z našeho regionu, tedy z východní a jižní Moravy. Tedy, MF DNES stojí především na svém celostátním zpravodajství, které nemá podle mého názoru konkurenci a je stále nejlepší - byť řada lidí může mít jiný názor.

Kromě celostátního zpravodajství má MF DNES také své krajské redakce. Ty pochopitelně sídlí v krajských městech, v našem případě ve Zlíně a Brně. Tady se dělá každý den krajské vydání, které se skládá především z článků z krajských měst - to proto, že v nich je nejvíce čtenářů.

Uvnitř jsou ale samozřejmě také informace z jednotlivých okresů, tedy v případě zlínské regionální přílohy z bvalých okresů Uherské Hradiště, Kroměříříž, Vsetín. V každém tomto okrese má MF DNES jednoho svého redaktora, moje maličkost má na starosti jakékoliv dění na Uherskohradišťsku a Uherskobrodsku.

Články a fotky z tohoto dění musím posílat každý den právě do zlínské redakce. Kromě denního zpravodajství má ale ještě náš region v krajské příloze MF DNES své pravidelné místo v přesně stanovené dny - v úterý proto dělám stránky z Uherského Brodu a případně dalších míst Brodska, ve středu je zase na řadě Uherskohradišťsko a další místa na Hradišťsku

Protože tuto novou práci dělám teprve krátce, orientuji se především na Hradiště a Brod, případně na Ostroh a Hluk, postupně chci ale přidávat další a další městečka a vesnice. 

Tady jsem pro zajímavost okopíroval stránku, která vyšla včera o Brodsku, a stránku, která dnes vyšla o Hradišťsku. Můžete se i podívat, o čem jsem na těchto stránkách psal.

Budu velmi rád, když mi s psaním z našeho regionu do MF DNES pomůžete, zajímá mě opravdu všechno, ať jsou to události a věci dobré či zlé, chci ukazovat do dobré, zajímavé a cenné, ale zároveň chci v novinách "pranýřovat" to, co si o koleduje o kritiku. Kdykoliv mi proto můžete volat na 602 433 970 nebo psát na mail radek.bartonicek@gmail.com.

Snad bych mohl ještě dodat, že místo okresního zpravodaje pro mě znamená další cennou zkušenost. Kdysi, v roce 1991, jsem tak vlastně začínal, postupně jsem odešel do Brna a Prahy, kde jsem mimo jiné dělal zpravodaje z parlamentu, a teď se v MF DNES vracím oklikou do rodného kraje. Ze všech míst, která jsem v MF DNES dělal, je to paradoxně práce nejméně placená a nejvíce náročná na čas, protože se jí musí člověk věnovat prakticky nepřetržitě. Člověk by toho měl ale v životě poznat co nejvíce, co říkáte? :)

RB

 

Včerejší, úterní vydání MF DNES - stránka o Brodě a okolí, vychází ze zlínské příloze MF DNES vždy v úterý ...

A další dvě stránky jsou z dnešního, středečního vydání - ve středu vychází vždy v MF DNES stránka z Uh. Hradiště a okolí ...