Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

První zprávy z historické návštěvy biskupů ve Lhotě i na Antonínku

Před chvílí jsem se vrátil z Antonínku, kde se dnes uskutečnila Pouť biskupů, historické setkání, díky kterému k nám přijeli biskupové v takovém složení jako nikdy dříve. Příští týden uvidíte z tohoto setkání video i řadu fotografií, nyní dávám alespoň společnou fotku, na které je arcibiskup Miloslav Vlk a řada biskupů ze všech míst České republiky. Rád bych se o tomto setkání zmínil také v časopisu Krajem svatého Antonínka, který vyjde v příštích dnech.

Všichni biskupové se ještě před příjezdem na Antonínek zastavili v Ostrožské Lhotě, kde šli k hrobu P. Antonína Šuránka - také odtud můžou čtenáři stránek brzy vidět video a fotky. Arcibiskup Vlk a někteří biskupové šli také k hrobu Mirka Bachana, Lhoťana, kněze, který bohužel zemřel v mladém věku po velmi těžkých zdravotních komplikacích. Zastavení u jeho hrobu bylo neplánované - o to více ale potěšitelné.

Poté už biskupové jeli na Antonínek, kde je čekalo hodně velké množství lidí, vzápětí začínala mše, ke které se tady na stránkách vrátím. Viděl jsem, že mnozí lidé byli šťastní, k příjemné atmosféře určitě pomohlo i nádherné počasí. Nejvíce jsem přemýšlel nad tím, jak obrovské úctě věřících se mnozí biskupové těší a jak dobře či špatně s touto úctou "zacházejí". Co myslíte?

Více slov i obrázků příště...  

RB

Tady jsou prosím výborné fotky Lenky Fojtíkové z Antonínku

A tady jsou její výborné fotky z Ostrožské Lhoty

 

Fotka, kterou jsem dělal dnes večer. Biskupové při společném pózování, v rude drží krabice s darovaným vínem, zajímalo by mě, kterého vinaře víno budou pít, úplně vpravo je blatnický kněz P. Zdeněk Stodůlka - předpokládám, že ten bude za pár let také biskupem :) RB