Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Prohlášení 1. FC Slovácko k případu provinění mladistvých dorostenců

Tak toto mi přišlo před chvílí do mejlíku, myslím, že některé čtenáře stránek to bude zajímat, nic jsem nekrátil... RB 

 

Vyjádření klubu k případu provinění mladistvých dorostenců

 

Policie ČR šetří čtyři nezletilé mladíky pro podezření z padělání peněz. Jeden z nich si měl tisknout na inkoustové tiskárně na počítači dvousetkorunové bankovky a spolu se třemi dalšími mladíky s nimi platili v bufetu. Policie čtveřici zatkla ve středu večer na internátu Střední zemědělské školy a Gymnázia ve Starém Městě.

 

Tři z podezřelých jsou členy prvoligového dorosteneckého týmu 1. FC Slovácko, a proto se novináři často obrací na fotbalový klub 1. FC Slovácko s žádostí o komentář. Kauzy se s radostí zhostil i bulvární tisk a to způsobem, který hrubě poškozuje celý klub a jeho dobré jméno.

 

„Pochopitelně neznáme a ani nemůžeme znát průběh vyšetřování. Celou věc šetří krajská policejní správa v Brně. Jakékoliv poskytování podrobnějších informací je proto pouze v jejich kompetenci. Navíc jde o mladistvé, takže vyjádření může poskytnout pouze tisková mluvčí nebo samotný šéf kriminálky. I my se podrobnosti o případu dozvídáme až z médií, nebo od novinářů, kteří se nás na věc dotazují," vysvětlila Ing. Marcela Mrázková, generální manažerka fotbalového klubu..

 

„Mrzí nás, že se věc stala. Stejně tak nás mrzí, že někteří novináři ji spojují s fotbalovým klubem, z nichž někteří způsobem, kterým klubu úmyslně škodí jen proto, aby mohli přinést co nejsenzačnější zprávu. Je to jako kdyby někdo vinil baletní nebo výtvarný kroužek, do které někdo chodí ve volném čase," lituje Mrázková a dodává: „Vždyť přeci naše fotbalová akademie a vůbec celý mládežnický sport obecně je naopak prostředkem, jak tyto sociálně patologické jevy ve společnosti co nejvíce minimalizovat. Máme zde několik stovek mladých fotbalistů, proč se nikdo neptá také na ně?"  

 

„Všichni tři byli dosud naprosto bezproblémoví, ať už ve škole nebo ve fotbale. Jedná se o  talentované fotbalisty, kteří nikdy neměli sebemenší problém ani ve škole ani na hřišti. Skutečně ani ten nejmenší. Všichni jsou překvapeni, i samotní rodiče, jde o kluky z opravdu slušných rodin, kteří mají výborné zázemí, nic je k tomu nenutilo. Možná se jednalo jen o klukovinu, nevím. Ale rozhodně nechci celou věc nijak zlehčovat. Šetření je záležitostí policie," říká Marcela Mrázková.

 

„Přestože celá kauza náš klub velmi poškozuje, kluky přes palubu nehodíme a zády se k nim neobrátíme, ať už vyšetřování dopadne jakkoliv. Sice jsme je zatím postavili mimo tým a v sobotním zápase s Opavou nenastoupili, ale rodičům jsme nabídli právní pomoc," uzavírá Marcela Mrázková.