Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pro Hlučany: Hlucké noviny jsou v prodeji + všechna čísla roku 2008

Následující informace i přiložené soubory se týkají především Hlučanů. Jelikož jim dělám od letošního roku místní zpravodaj, rád bych dal sem na stránky přehledně všechna letošní čísla. To poslední z prosince chybí, od včerejška je v prodeji, ale hned jak bude vyprodáno, dám ho na své stránky i stránky města Hluk. 

Jinak pro zajímavost dodám, že se časopis snažím psát a fotit tak, abych svému rodnému městečku nedělal ostudu, snažím se, aby šlo o jeden z nejlepších zpravodajů v našem regionu. Proto jsem také hned na začátku spolupráce vyměnil tiskárnu i grafika, zcela jsme změnili strukturu novin i papír, mám pocit, že nynější podoba Hluckých novin není špatná - ale samozřejmě, prostor na zlepšení je stále velký. Postupně se snažím dělat zpravodaj sám doma na počítači, je to nejlepší řešení, kdy se nemusím na nikoho spoléhat, ke grafikovi ho nesu až v závěrečné fízi, kdy je jeho profesionální dohled a dopracování nezbytné.

Už jsem kdysi tady na stránkách o místních zpravodajích psal, nevím, jestli má smysl něco z toho opakovat. Jednou větou - mnohé místní zpravodaje jsou dost špatné, vedení obcí je dělá na poslední chvíli doslova na koleně a tak zpravodaje málokdy vystihují, jak pestrý život v mnohých obcích je, kolik věcí se tam děje, co zajímavých lidí tam může člověk potkat. A když už toto všechno přece jen někdo do zpravodaje dostane, kvalita grafické práce, tisku, fotek, je taková, že nasbíranému materiálu spíše uškodí. 

Škoda mluvit, na jedné straně obce investují obrovské miliony do každého kousku asfaltu, na straně druhé rezignují na jakoukoliv profesionální práci, která se týká toho, jaký obrázek si člověk o obci udělá z jejich tiskovin...

RB