Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Připomínka z minulého týdne: Maminky zvou 17.6. na přednášku o rakovině prsu

V této chvíli si můžete na pozvánce přečíst podrobnosti o přednášce, kterou chystají lhotské maminky kolem dětského klubu Domeček společně s neziskovkou MAMMA HELP. Tyto maminky mně poslaly také řadu dalších informací, včetně foteček, všechno vám ukáži v příštích dnech.

Když jsem si procházel pozvánku na tuto přednášku (v úterý 17. června v 18:00), vzpomněl jsem si na setkání s ženou, která byla zakladatelkou sdružení žen s rakovinou prsu MAMMA HELP. Už je to dlouho, v té době jsem pracoval v Praze a tuto ženu jsem představoval v rámci svého seriálu o dobročinných organizacích. Vždycky, když někde narazím na zmínku o MAMMA HELP, vzpomenu si na ni a žasnu nad tím, co za ta léta dokázala. Tehdy začínala doslova od nuly. Když člověk potká takové lidi (a že jich naštěstí je pořád hodně), nezbývá než seknout poklonu a dlouho v této pokloně zůstat.

A tady jsou stránky na MAMMA HELP. Klikněte prosím TADY. A na přednášku určitě přijďte. Vždyť kolik jen lidských životů vyhasne kvůli tomu, že člověk podcení prevenci nebo včasnou návštěvu doktora.

RB