Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přijměte pozvání do Slováckého muzea - zajímavá aktuální nabídka! A 5 000 návštěvníků!

Nejraději bych v této chvíli psal o povídání s paní doktorkou Tarcalovou, známou etnografkou Slováckého muzea, která příští týden poprvé ukáže svou knížku o hodech na Uherskohrčadišťsku. Velmi se na tuto knížku těším, z řady důvodů si myslím, že má velký smysl, ale představení této knížky i paní doktorky Tarcalové si nechám na příští týden - mimochodem, ve čtvrtek 18. prosince v 16.00 bude knížka uvedena do života, místem uvedení bude hlavní budova muzea ve Smetanových sadech.

Poprosím vás, jestli byste si pročetli následující zprávu, kterou rozesílám médiím i obcím, dozvíte se, co všechno muzeum chystá, jde opravdu o pěkné a zajímavé akce - přijďte!!!!!!! 

RB

Vážení čtenáři novinek ze Slováckého muzea,
 
rád bych vás požádal o pozornost při čtení následujících řádků, s blížícími se Vánoci narůstá počet zajímavých akcí, které pro veřejnost připravilo Slovácké muzeum.
 
Už tuto sobotu 13. prosince jsou zváni do Galerie Slováckého muzea všechny děti se svými rodiči a prarodiči. Od dvou do čtyř odpoledne tady totiž proběhne rodinný tvořivý program s názvem Vánoce v galerii aneb stromeček už čeká... Vstup je zdarma, děti si budou moci udělat pěkné věci, zájemci můžou volat na telefon 774 124 016 nebo můžou psát na mail: marie.martykanova@slovackemuzeum.cz
 
Rád bych rovněž upozornil, že v galerii můžou nadále návštěvníci vidět výstavu betlémů, Biblí i keramiky od paní Kováříkové. Zájem o betlémy je opravdu velký, není proto divu, že vedení muzea  přišlo s jednou příjemnou změnou. „Výstava byla prodloužena, neskončí v prosinci, ale až 18. ledna," potvrdila Marie Martykánová, která výstavu připravila. Pro doplnění: betlémy vidělo už přes 5 000 návštěvníků!
 
Následující týden bude zaplněný hned čtyřmi zajímavými akcemi. V úterý 16. prosince končí série  návštěv různých tvůrců betlémů, kteří předváděli své práce. Posledním hostem bude paní Božena Hambálková z Valašského Meziříčí, která se věnuje paličkovaná krajce.
 
Pro zajímavost vám ještě posílám fotografii dřevořezbáře Petra Steffana, kterého jsem fotil při předvádění toto úterý. Pokud se o něm chcete dozvědět více, klikněte prosím na jeho stránky www.petrsteffan.wz.cz Jde o zajímavého člověka, který má na rozdíl od některých jiných autorů betlémů k těmto betlémům i duchovní vztah. Soustředí se také především na sakrální tvorbu, nedávno například dělal zajímavé věci pro hradišťské františkány.  „Rád bych, aby lidé i díky mé tvorbě pochopili slova psaná v Bibli a chtěli druhým ukázat cestu k  Bohu," řekl mi mimo jiné třiatřicetiletý pan Steffan, který pracuje s dřevem osm let.
 
Velkou účast lidí lze čekat ve čtvrtek 18. prosince v Galerii Slováckého muzea. V šest hodin totiž začne Rockové koledování se Sv. plukem a Janem Gajdošíkem. Ovšem pozor - populární muzika bude hrát jen v případě příznivého počasí.
 
Na čtvrtek 18. prosince je plánována také další zajímavá akce. O dvě hodiny dříve než Sv. pluk začíná v Muzejním klubu hlavní budovy Slováckého muzea představení nové knihy známé etnografky muzea PhDr. Ludmily Tarcalové. Jde o unikátní knihu s názvem Hody s právem na Uherskohradišťsku. Paní Tarcalová na 224 stranách mapuje velmi detailně a zajímavě tradici hodů, v příští tiskové zprávě se o knize rozepíši podrobně.
 
Bohatý týden ve Slováckém muzeu završí v sobotu 20. prosince předvánoční koncert skupiny Linha Singers. Začátek je v 16.00 hodin, místem koncertu je velký sál Reduty, vstup je volný, sponzorem je Nadace Děti-kultura-sport. Přijďte prosím do Reduty nebo dejte o koncertu vědět jiným. Vokální skupina Linha Singers (stránky www.linhasingers.com) není možná až tak známá, ale ten, kdo její koncerty navštíví, odchází hodně nadšený.
 
To je pro tuto chvíli všechno, velmi vám děkuji za pozornost, pokud budete mít jakýkoliv dotaz, kdykoliv mě kontaktujte.
 
Všechno dobré - zejména co nejvíce informací o Slováckém muzeu - přeje 

RB