Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přidal jsem další a další videa z Horňáckých :) TADY... Plus reportáže v TV... A pozvánka na Ozvěny Horňácka!

Pokud nechcete čekat až další videa z Horňáckých slavností 2013 přiřadím k jednotlivým programům a připíši k nim komentář, můžete videa sledovat tak, jako je nahrávám na internet - TADY. Nejlepší je, když si kliknete na odběr mých videoukázek, vždy se o nich dozvíte okamžitě, jak na internet naskočí.

Přidal jsem tam v úterý a ve středu několik dalších -odhaduji, že jsem jich přidal tak 30 :) Později mrknu na Tondovi a z jeho ještě některé vybere sem na stránky a přidám komentář ... 

 

To už bude všechno a slibuji, že dám navždy videoukázkám z Horňácka pokoj. Vždyť tolik videoukázek, jako jsme natočili s Tondou za letošní a loňský rok, nebylo natočeno dohromady ze všech Horňkých od roku 1957 :) :)

V budoucnosti bych se rád věnoval Horňácku spíš psaním, chtěl bych sepsat o Horňácku (či spíše místních lidech) knížku, zatím vím jen to, že nebude vědecká, historická ani tlustá :) I když, pokud by někdo sesbíral má psaní o Horňácku z tohoto webu, tak by to bylo asi na velmi tlustou knížku :) Akorát nevím, jestli by ji někdo četl, všechno texty by potřebovaly další práci... Chtěl bych také upozornit, že letošním Horňáckým budu věnovat hodně místa v časopisu Krajem svatého Antonínka, který vyjde v září.

Mějte se pěkně - ať žije léto, podzim, zima i jaro s videoukázkami z Horňáckých :)  

RB 

 

Na internetu se už objevilo i video s reportáží Televize Slovácko na Horňáckých, tady je - proti našim s Tondou asi tak 150 videím je toto 1 nějak málo :) Ještě dám Českou televizi, Nova asi na místě nebyla, nikomu se nic nestalo, tož nebylo o čem točit :)

 

 

TADY je ještě odkaz na reportáž České televize 

TADY je pro zajímavost reportáž z Horňáckých 2009  

 

A ještě přidám dva televizní "projekty"

TADY si můžete pustit dokument o panu rídícím Okénkovi od Břetislava Rychlíka 

TADY je Folklorika o Dušanovi Holém od Moniky Rychlíkové podle scénáře Zlatavy Potykové