Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Prezident USA Obama živě: jeho dnešní projev na půdě OSN

Když už jsem dnes jednou "vykročil" mimo Slovácko odkazem na ekonomickou konferenci, rád bych tak učinil ještě podruhé. Právě nyní totiž zasedá Valné shromáždění Organizace spojených národů, na kterém vystoupil s dlouhým projevem prezident USA Barack Obama. Byl to projev důležitý a velmi zajímavý, kdo máte k tomuto tématu blízko, zkuste si třeba jeho slova poslechnout.  

 

Tady je prosím celé jeho vystoupení

 

Rád bych i takto sdělil zejména mladším čtenářům, aby se o život kolem sebe i ve světě zajímali, aby se snažili svět poznat a potkali v něm co nejvíce zajímavých lidí i věcí. I když tyto své stránky věnuji především Slovácku, často opakuji, že je nesmírně důležité dívat se z našeho "dvorku" ven, vnímat události, které se tam dějí a snažit se je třeba i více a více chápat. K tomu jsou potřeba zkušenosti, vzdělání, přemýšlení, vnímání různorodých názorů. Svět je fantasticky zajímavý a má velký smysl tento svět poznávat - což neznamená, že člověk nemůže zažít zajímavý život, když třeba jeho většinu stráví na jednom místě nebo v okruhu několika málo kilometrů.

Barack Obama dnes mluvil hodně o bezpečí světa i o jeho budoucnosti, zastavil se u řady problémů, které tento svět trápí. Řekl bych, že to byl projev, který by měli poslouchat především mladí lidé. Oni budou určovat další běh světa. A podle toho, jací budou, jaké budou mít zájmy či ideály, jak budou vnímat život kolem sebe, tak také bude náš svět vypadat. Ať už na našem "dvorku" nebo za jeho okny...       

 

RB