Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Zajeďte si na veletrh cestovního ruchu do Brna

Každý z nás by si určitě zvolil návštěvu jiného veletrhu, ale pokud bych měl říci svou preferenci já, je jasná: Veletrhy GO a REGIONTOUR, které začínají zítra v Brně. Právě na nich se totiž může člověk procházet kolem stovek a stovek stánků a pozorovat, jak nekonečně pestrá je nabídka různých měst, městeček, obcí, krajů, regionů, mikroregionů, cestovních kanceláří i jednotlivců.

Právě při tomto procházení si nejlépe uvědomuji, v jak nádherné zemi žijeme, co všechny nám dějiny a naši předci zanechali, kolik je toho, co dnes mnoho dalších lidí dál zvelebuje a rozvíjí. I kdybychom se mohli vydávat každý den na cestu, nemáme možnost prošlapat tuto naši rodnou hroudu a těšit se ze všeho, co na ní vyrostlo. Když jsem byl mladší, neuvědomoval jsem si to, mnohé bylo jistě i pochmournější než dnes, ale s přibývajícími roky toužím víc a víc cestovat - a brněnský veletrh je k tomu ideální pomocník.

Kromě toho je velmi zajímavé sledovat i to, jak se kdo prezentuje, s čím přichází, jaké má nápady, projekty, propagační materiály, jak se chová, jaké má kouzlo. V tomto je mezi lidmi obrovský rozdíl, vždycky mě zajímá, jak moc například různí mocipáni procházejí kolem jednotlivých stánků a snaží se nabrat nové zkušenosti, nebo jestli spíš sedí na "občerstvovacích" stoličkách, kterých je skoro u každého stánku habaděj.    

Samozřejmě mě nejvíce zajímá naše Slovácko a města, která nás obklopují, myslím, že je velmi důležité zajímat se o to, s čím přicházejí, a za kolik peněz, jakou muziku předvedou. Bohužel je škoda, že tady chybějí novináři, kteří by toto poctivě prošli a posoudili, a potom sepsali zprávu, která by byla maximálně upřímná. Určitě by to našemu Slovácku velmi prospělo, všichni jistě cítíme, že v cestovním ruchu máme hodně velké rezervy.

 

Pokud vás veletrh zajímá, všechny důležité informace najdete prosím TADY...

TADY je vstupné a otvírací doba... 

TADY doprovodný program... 

TADY katalog vystavovatelů... 

 

Ale stejně nejlepší byly ty veletrhy minulé éry. Pamatujete na ten pocit, když tam, ve velkých železobetonových halách brněnských veletrhů jsme uviděli věci, které celý rok nebyly nikde jinde k vidění? :) 

 

 

RB