Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky Rádia Jih - kam můžete o víkendu vyrazit

Pravidelní čtenáři už vědí - Martin Kozlovský z Rádia Jih dává dohromady seznam akcí na obou stranách Slovácka, který mi ochotně přeposílá do mejlíku. A já seznam dávám sem na stránky. Ještě předtím ale musím "podat" jedno vysvětlení. Rádio Jih už dávno nesídlí v Břeclavi, jak jsem si myslel, ale v Hodoníně. Omlouvám se! Když já v Hodoníně nebyl ani nepamatuju. A v Rádiu Jih? To už vůbec ne - ani v Břeclavi ani v Hodoníně. Ale chtělo by to nějaké rádio se sídlem v Uherském Hradišti :)

Ještě připomenutí, nezapoměňte na hody v Ostrožské Nové Vsi a v Kunovicích, ty i ty probíhají od dnešního dne až do neděle. A nebývají vůbec špatné.

 

IWC Replica Watches

 

Tady jsou prosím pozvánky:

 

Všichni milovníci vína si určitě nenechají ujít Valtické vinobraní, které se ve Valticích bude konat v sobotu 4.října. Po dopoledním programu, ve kterém vystoupí např. dětské soubory Borověnka, Valtičánek nebo Koňárci, se můžete podívat od 12 hodin na průvod, jehož trasa povede od Vinařské školy na Sobotní ulici, ve 14 hodin po slavnostním zahájení se můžete podívat na zarážení hory, slib hotařů, předání hroznů úrody i pásmo písní a zvyků o víně. Valtické vinobraní ale bude pokračovat až do večerních hodin, zahrají například Jura Holásek s gajdošskou muzikou, cimbálové trio Rivus s pulsujícími perkusemi nebo třeba cimbálová muzika Slovácko mladší.

 

Burčákové slavnosti budou hostit Hustopeče od 2. do 4.října. Na návštěvníky letos čeká velmi bohatý program a také 16 mázhausů. Po čtvrtečním rozjezdu v kulturním domě se můžete bavit od pátku až do neděle na Dukelském náměstí a přilehlém okolí, kromě hudebních vystoupení bude jistě lákadlem historický jarmark, šermířská vystoupení a pouliční divadla, slavnostní historický průvod městem i ohňová show a také zasedání recesistické Burčákové unie a přijímání jejich nových členů.

 

Zavírání cyklistické sezóny a otevírání vinných sklepů - to je motto akce „Na kole vinohrady Uherskohradišťska", která se bude konat v sobotu 4.října. Registrace účastníků je na Masarykově náměstí v Uherském hradišti mezi 8 a 9 hodinou, vyráží se v 9 hodin. Na stejném místě potom od 16 hodin je připravený kulturní program pro účastníky vyjížďky i širokou veřejnost.

 

8.ročník Běhu Bořeticemi za bořetickým burčákem se bude konat v sobotu 4.října. Start je ve 12 hodin u Obecního úřadu, běh kolem Kraví hory bude zakončen občerstvením u místních vinařů.

 

Pozveme vás také na Hodky s vinobraním,které se budou konat v neděli 5.října v Dolních Bojanovicích.

 

Po stopách lidové magie, o fenoménu žítkovských bohyní, bude vyprávět novinář a publicista Jiří Jilík v přednáškovém sále Vzdělávacího a informačního střediska Bílé Karpaty na Bartolomějském náměstí ve Veselí nad Moravou ve čtvrtek 2.října od 18 hodin. Autora knihy „Žítkovské bohyně" doprovodí rodinná muzika Gajdoši z Kopanic.

 

Cimbálová muzika Prespolan vás srdečně zve na besedu u cimbálu s Pavlem Helanem, která se uskuteční 5. října v 18,00 hod. v Selesiánském středisku mládeže na ulici Kotlanova v Brně - Líšni.

 

Výstavu „Nedaleko Hodonína" připravil Dům kultury v Hodoníně. Denně od 4. do 12.října si můžete prohlédnout lidové kroje, dokumenty o tradicích, historii i současnosti obcí bývalého hodonínského panství.

 

Slovácký večer „púťový" - to je večer se soubory Olšava, Rozmarýn, Jakub a Trenčín, na který vás zveme na sobotu 4.října od 19:30 do Domu kultury v Uherském Brodě.

 

Folklórní soubor Kalina a Cimbálová muzika Stanislava Gabriela vás všechny zvou na vystoupení nazvané „Vzpomínky na Macao" s besedou u cimbálu, které se bude konat v sobotu 4.října od 19:30 v kulturním domě v Babicích.

 

Zajeďte si třeba také na hodovou zábavu s cimbálovou muzikou Radošov do kulturního domu ve Veselí nad Moravou, v sobotu 4.října od 19:30.