Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky - do Blatnice, Hluku, Ostrohu, O.N. Vsi, Strážnice, je toho mnoho

Tento víkend bude opět všude na Slovácku nekonečné množství akcí, zkusím se zmínit alespoň o některých v okolí.

Tak například vinaři v Blatnici pod Sv. Antonínkem vzali snad konečně vážně propagaci svých sklepů a vín a chystají teď na sobotu 23. května hodně velkou akci. Od 10.00 do 20.00 otevřou přes třicet sklepů, když zaplatíte pětistovku, můžete ve všech sklepích popít a ještě dostane nějaké dobré vínko na cestu.

Taktéž v sobotu 23. května je velká akce v Ostrožské Nové Vsi, v tamním lázeňském parku. Budou tam zpívat mužské sbory, a pokud se nepletu, bude jich kolem deseti. začátek je v 16.00, od 18.00 bude beseda u cimbálu, spojená s ochutnávkou vína. A lázně budou mít otevřené dveře.

A opět, 23. května, pořádá velkou akci Český rozhlas Brno. Můžete s ním plouti po Baťově kanále a ještě si poslechnout BROLN.

A hodně rušno bude i v hlucké sportovní hale, v sobotu v deset tam začne moravské finále skupinových skladeb v aerobiku, pořádají DDM Pastelka a Aerobic Studio Katky Bočkové Uh. Hradiště. Vemte děti a běžte se podívat, děti budou určitě nadšené.

A v neděli začne od 16.00 v Uherském Ostrohu na zámku odhalení  pamětních desek zemskému prezidentu Janu Černému, matematiku RNDr. Otakaru Borůvkovi DrSc. a generálmajoru Františku Bogatajovi.

Však doporučuju překliknutí na stránky Mikroregionu Ostrožsko, kde mnohé akce najdete... 

Rád bych vás pozval také do Strážnice, kde se v neděli 24. května odehraje koncert blatnické pěveckého komorního sboru Vox blatnicensis, program začíná v 16.00 v chránu Nanebevzetí Panny Marie, program bude poctou vynikajícímu hudebnímu skladateli, panu Petru Ebenovi. 

RB