Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka: Ženácké hody v Ostrožské Lhotě + sobotní zábava + páteční diskotéta - Hluk

Je to tak, i ženatí a vdané mají své hody. V Ostrožské Lhotě začali s touto tradicí nedávno a zatím ji úspěšně drží. Jeden rok mají hody svobodní, další sezdaní - tedy nesvobodní :)

Letos budou navíc hody obohaceny o jednu novinku, která se odehraje v krásném, a podle mého názoru zbytečně málo "využívaném" parku v Hájku. V sobotu 24. července v 17 hodin se tam totiž bude  stavět hodová májka.

V neděli se krojovaní zúčastní ráno v devět hodové mše svaté a v 15 hodin se sejdou  u Obecního. Hrát bude DH Blatnička, proběhne předání hodového povolení a poté přejde průvod krojovaných na hřiště.

Tady zatančí ženáči Moravskou besedu, zazpívá mužský sbor a odpoledne bude pokračovat hodovou zábavou při DH Blatnička.

"Oblečte kroje a dojděte. Oslavte hody tradičně - v krojích. Všechny Vás srdečně zveme," vzkazuje za ženáče Petr Radoch, vedoucí folklorního souboru Háječek.

RB

Ps. A na webu Hluku se už objevila pozvánka na Hlucké hody, které budou od 6. do 8. srpna, program je zajímavý, doporučuju TADY! 

 

   Rád bych ještě dodal, že autorkou tohoto originálního plakátu, stejně jako mnoha a mnoha a mnoha dalších plakátů, je v Ostrožské Lhotě paní učitelka Páčová - dáma, která před několika dny slavila kutaté výročí. Naše stránky jí k tomuto výročí velmi gratulují a přejí všechno dobré do dalších let. Paní Páčová je lidová malérečka, bez jejíhož malování si život ve Lhotě už ani nedovedeme představit. I nyní jsem čekal s pozvánkuo na stránky až do chvíle, kdy se na nástěnce objevil tento její plakát, který rád šířím dál do světa.  

 

 A ještě prosím připojuji pozvánku na sobotní hodovou zábavu. Tož, dojděte, hody ve Lhotě bývají moc pěkné. Akorát nevím, jestli toho plesání a hodování a odpočívání není už příliš, jestli už lidi nejsou až moc přebavení :)  

 

A málem bych zapomněl - ještě v pátek je předhodová diskotéka Marka Juráska na hřišti! "Na své si přijdou rockeři, diskodravci a ostatní samozřejmě taky.Těším se, že se opět sejdeme v hojném počtu..... Co se týká světel: minimálně 4x SCANERS, stroboshow, efektová světla, hromada mlhy. Zvuk: nemusíte mít strach že to bude slabší než na párty SYSTEK:-)" vzkazuje Marek na facebooku TADY...