Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka pro Lhoťany: Zajímavý den ve škole a program pro maminky

V mnoha obcích se jistě chystá na tento víkend nějaká ta akce, ale jelikož tyto stránky sídlí v Ostrožské Lhotě, rád bych sem dal pozvánku pro Lhoťany.

Chtěl bych jim připomenout, že v neděli od 15:00 začíná program na oslavu Dne matek, na kterém bude možné vidět děti ze školky i mnoho místních, kteří zpívají či tančí. Osobně mám toto odpoledne rád, protože v místním sále vládne příjemná domácká atmosféra, rodiče i prarodiče jsou především velmi zvědaví na své ratolesti, pro které jsou to často jedny z prvních zkušeností před obecenstvem. Zároveň je  to i určitá možnost podívat se, jak moc šikovně či třeba nešikovně pracují paní učitelky s dětmi ve školce. Myslím, že ale bude platit první možnost, protože školce se připravuje na vystoupení velmi pečlivě.

Moc bych chtěl také zájemce pozvat do lhotské základní školy, kde na neděli mají připravený celodenní program, mám pocit, že to je snad jediný den v roce, kdy je škola takto pro veřejnost otevřena.

Program je prosím TADY...  Zkuste si udělat čas...

A neměl bych zapomenout na fotbal. Pokud bude pěkně, jistě se mnoho Lhoťanů vydá v neděli odpoledne na utkání "jedničky", která hraje od 16:00, dorostenci začínají o dvě hodiny dříve ... 

 

Ostrožskou Lhotu tady na webu trošku zanedbávám, ale bohužel nemám na ni tolik času. Přesto se budu snažit ukazovat ji tady více, brzy dám na web například fotky z poutě na Provodov.

Rád bych informoval také o dění kolem radnice, ale tam se mně těžko informace "nabírají", na oficiálních stránkách Lhoty toho moc zajímavého není a poslední zasedání zastupitelstva vypadalo tak, že prostě všichni pro všechno hlasovali jednohlasně - navíc výpisy ze zastupitelstva na internetu jsou velmi stručné, takže člověk ani přesně neví, co zastupitelstvo projednávalo - takových obcí jsou ale bohužel stovky. V této bídě ale musíme být vděčni i za to, například u sousední Ostrožské Nové Vsi nenajdete na internetu dokonce ani samotná usnesení zastupitelstva a rady...  

RB