Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka: Přijďte si v sobotu zaběhat do krásné horňácké přírody + propozice závodu

Mojí vinou se nedostal do časopisu Krajem svatého Antonínka následující text Tondy Vrby, který je zároveň pozvánkou na dvě velmi pěkné sportovní akce. Jedna je v Malé Vrbce, a to už tuto sobotu 22. května odpoledne. Všichni jste srdečně zváni! A všichni jste zváni také na druhou akci, která je naplánována na 13. června do Javorníka. Velmi potěšitelné je to, že závod v Malé Vrbce i Javorníku je také pro děti, proto neváhejte a přijeďte s nimi na čerstvý vzduch...  

RB

Tady je prosím Tondův text:

 

PŘIJĎTE SI ZABĚHAT DO KRÁSNÉ HORŇÁCKÉ PŘÍRODY

Dvě atletické události se chystají na Horňácku. Běh o malansků trnku se uskuteční v sobotu 22. května v Malé Vrbce teprve potřetí a hned od prvního ročníku zaznamenává vysokou účast závodníků.

„Vloni u nás startovalo 227 běžců, z toho v kategorii mládežnických 160 dětí. I letos každé dítě, které poběží, dostane občerstvení, hračku a tradiční tričko s běžící trnkou. V hlavním závodě dospělých na na trati dlouhé 6,5 kilometrů vedoucí po silnici na Hrubou Vrbku a zpět budou oceněni také tři nejlepší závodníci z Horňácka. Hlavní cenou, kromě finančních prémií, bude ručně vyrobená skleněná trnka z Moravských skláren Květná s obsahem jeden a půl litru naplněným slivovicí. Čestným startérem závodu měl být vzácný host v podobě olympijské vítězky v hodu oštěpem Dana Zátopová, o jejíž účasti stále jednáme," říká hlavní pořadatel z Občanského sdružení Aktivní Horňácko František Hruška.

Dodáváme jen, že startovní kancelář bude otevřena v budově kulturního zařízení od 14.30 hodin. O půl hodiny později už budou běžet na tratích od 60 metrů do 800 metrů všechny dětské kategorie, přes dorostenecké a juniorské (1660m). Hlavní závod „O Malajsku trnku" mužů, žen a veteránů odstartují v 17.00 hodin a na 18.00 se plánuje slavnostní vyhlášení nejlepších borců.

 

Na neděli 13. června se připravuje v Javorníku před budovou obecního úřadu tradiční a běžci velmi oblíbený Běh Filipovským údolím. Na pořadu je už 29. ročník, který organizuje Agentura AV ve spolupráci s Obcí Javorník.

Také zde jsou vypsány všechny dětské věkové kategorie na tratích od 100 m do 1500 m se začátkem v 9.00 hodin. V 10.15 hodin odstartují hlavní silniční závod na 10 kilometrů.

Trať je situována do panenské přírody rekreační oblasti Filipovského údolí za mírného stoupání až k chatě Megovce, kde následuje otočka a běžci se vydají zpět do Javorníka. V minulých ročnících zde běželo hned několik špičkových běžců včetně reprezentantů. I letos očekávají organizátoři kvalitní startovní pole.

Oba závody na Horňácku jsou zařazeny v bodovacích vytrvaleckých soutěžích. Běh o malansků trnku do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru. Běh Filipovským údolím do Grand Prix Hodonínska a Skalicka.

Antonín Vrba  

Soubory ke stažení