Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka na ochotníky do Louky

Následující řádky jsou zatím spíše pozvánkou nebo tipem na zajímavě strávený večer. V sobotu 5. dubna jsem se byl podívat v Louce, kde měli divadelníci premiéru své nejnovější hry s názvem Cesta do Ameriky lodí i Artéskou studní aneb pečení holubi. Těšil jsem se, o místních ochotnících jsem slyšel mnoho dobrého, takže má zvědavost byla na nejvyšší míře. A výsledek? Odjížděl jsem s velmi příjemným pocitem! Proto vám přináším i tento kulturní tip...

Více bych chtěl napsat do našeho regionálního časopisu, určitě se do Louky budu ještě vracet, ale i krátký sobotní čas stačil k tomu, aby tady člověk poznal vlídnou atmosféru a nadšení pro divadlo. Přál bych vám vidět hrát jednotlivé herce, pozorovat jejich hraní, vychutnávat si některé okamžiky. 


Kromě jiného jsem poznal zajímavého člověka, pana Antonína Maňáka, režiséra, který čím déle mi o louckém divadle povídal, tím více mi byl blízký - to je člověk, který pro divadlo skutečně dýchá! Však i  o něm vám brzy napíši.

Na samotné představení se určitě zajděte podívat (teď v sobotu, příští sobotu a 2. května), myslím, že to je představení divácky velmi vděčné. Nechybí humor, určitě vás potěší i několik písniček, no a pokud jde o děj - ten je na nás Čechy a Moravany přímo šitý.

Mimochodem, stejné představení hrálo či hraje profesionální Městské divadlo ve Zlíně, s klidem vyzkoušejte obě "verze", rád vám doporučuji i tu zlínskou - viděl jsem ji a taktéž jsem nelitoval!

 

RB

Ps. A samozřejmě více v třetím čísle časopisu o Ostrožsku a Horňácku. A za fotky se omlouvám, nejsem divadelní fotograf, velmi mě štve, že focení hraní mi dělá potíže, navíc jsem měl u sebe jen širokáč objetiv, který nedohlédne daleko:)