Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka na dobročinný vánoční koncert BENOIT - Boršice, Nivnice, Bystřice...

V příštích hodinách a dnech jistě každý z nás navštívíme mnoho akcí, řadu pozvánek jsem dal na stránky, další najdete v novinách a jinde na internetu. Rád bych přesto upozornil ještě na koncerty, které připravuje učitel Vlastik Ondra se svou Nivničkou. Jde o dobročinné koncerty, veškeré informace najdete prosím TADY, podívejte se...

Koncerty Nivničky souvisejí s aktivitou P. Musila a P. Stodůlky, o nichž jsem vám už na stránkách psal. Tady si můžete přečíst i dopis, který P. Musil rozeslal po jednotlivých farnostech, včetně přípisu P. Stodůlky.

Budete-li mít prosím čas, podpořte tuto snahu...

RB

 

 

Drazí Bratři a sestry, milí přátelé!

V minulých dnech se na mě obrátil otec Roman Musil, který je misionářem na Haiti, s tímto dopisem:

Zdravím všechny srdečně a přeji vše dobré! Abych vám poslal tento e-mail, musel jsem se dostat, po čtyřhodinové velice náročné cestě, do krajského města, Port-de-Paix a to ještě děkuji Bohu, že tu internet funguje. Chci vám napsat, abych vám trochu přiblížil situaci na Haiti po čtyřech cyklonech, které se tu přehnaly. Baie-de-Henne se nachází na severozápadním cípu Haiti.

Posledně dva zmiňované cyklony prakticky zcela ochromily život ve třetím největším městě, ve kterém jejich důsledkem zahynulo cca 800 lidí, poničily tu většinu cest a prakticky odřízly sever ostrova od plynulého zásobování. Jelikož veškerá humanitární pomoc se logicky soustředila do tohoto města, na odlehlé vesnice se skoro zapomnělo. Naše chudá Zátoka slepic (Baie de Henne) je právě jednou z nich. Důsledkem špatného zásobování, které jsem vám výše popsal, je v naší i v okolních vesnicích spousta lidí, kteří trpí nedostatkem potravin. Ke mně na faru každodenně přicházejí děti, které si lehnou na beton a brečí hlady.

Situace ve škole není o nic lepší - děti mají hlad a důsledkem toho se jen velice těžko učí a únava je nutí ke spánku. Některé nemají ani sílu se do školy dostat. Chtěl bych vás tedy úpěnlivě požádat o nákladní automobil, který by byl pro nás opravdovým požehnáním. Mohli bychom nakoupit cca 100 pytlů rýže a utišit tak hlad, který nás tu všechny velice trápí.

Já sám nemám srdce na to, abych odmítal děti, které mi brečí na faře s tím, že nemám jídlo čím přivézt. I po tak dlouhém dožadování stále věřím, že snad přeci jenom zvítězí lidské srdce.

S pozdravem a v naději, že se v naší nelehké situaci něco zlepší,

zdraví P. Roman Musil, OMI

 

Otec Roman nás prosí o pomoc, protože se nachází ve farnosti, kde děti skutečně trpí hladem. Spolu s Vámi chceme uskutečnit několik akcí, které by pomohly spolufinancovat projekt pomoci na Haiti do konkrétní farnosti, která se jmenuje Beie-de-Henne. Tuto akci můžete podpořit dobrovolným příspěvkem. Telefonujte na 732 659 439

Vítáme každou další pomoc. Děkuje P. Zdeněk Stodůlka a farnost Blatnice pod Svatým Antonínkem


CHLÉB PRO HAITI PŘEDSTAVUJE

• NÁKLADNÍ AUTOMOBIL PRAGA V3S

• NÁHRADNÍ DÍLY

• PŘEPRAVA V3S DO HAMBURKU

• PŘEPRAVA LODÍ Z HAMBURKU NA HAITI

• CELNÍ NÁLEŽITOSTI

CELKOVÉ NÁKLADY PŘIBLIŽNĚ: 190.000,-Kč