Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka do kina: V Hluku a Veselí dávají výborný Hřebejkův film Kawasakiho růže

Pokud byste měli čas a chuť vidět dobrý film na velkém promítacím plátně, rád bych vám jeden film doporučil. Dnes v Uherském Hradišti a zítra v Hluku a Veselí nad Moravou můžete vidět velmi dobrý film Kawasakiho růže - od známého režiséra Jana Hřebejka.

Možná než psaní mnoha slov, je lepší doporučit vám ukázku z toho filmu, když kliknete TADY, ukázku uvidíte...  

Je to film nesmírně silný, který řadu diváků zřejmě donutí k přemýšlení nad svým životem, vztahy, mírou vinu či odpuštění. Není to tedy žádný lehký film, kdy se popadáme za břicho, není to ale také film, u kterého bychom se nudili nebo měli chuť odejít dřív. Je to pohled do minulosti, která člověka bolestně pronásleduje až do smrti.

Film můžete vidět hned ve třech kinech v okolí, kdybych mohl dát osobní doporučení, vyberte si hlucké kino. Třeba proto, že potěšíte pana Kupce, nestora českých promítačů filmů, který neprožívá lehké období. Bojí se toho, že kino mu kvůli nízké návštěvnosti zruší, navíc je špatný z toho, jak se v poslední době začalo mluvit o tom, jak prý hlucké kino ve skutečnosti nemá povolení kinem být. Takže se nestrachujte, i když kino by někteří lidé rádi získali k jiným účelům než kulturním, zatím se můžete v klidu posadit, na film se podívat a nemít ani obavu, že byste v něm například uhořeli - kino má nouzové východy i hasičáky :)

Mimochodem, ve filmu hraje Petra Hřebíčková, vynikající herečka, která podala fantastický výkon v divadelním představení Maryša ve Zlínském divadle. Zrovna teď v pondělí ji můžete vidět v tomto představení úplně naposledy. Velmi doporučuju! Asi je ale vyprodáno. Ve filmu uvidíte ve velmi nezvyklé úloze známého slovenského herce Ladislava Chudíka i světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla. 

 

A ještě časy:

 

Uherské Hradiště: Pátek - 17.45 

Hluk:  Sobota - 17.00 a 19.30

Veselí nad Moravou: Sobota  - 19.30

 

A ještě jednou Hluk - v neděli pan Kupec promítá od 15.00 a 17.00 krásnou animovanou pohádku pro děti Prinzezna a žabák. Tak vemte děti, ať ví, co je to útulné, takřka vesnické kino v historické budově sokolovny a zážitek z pohádky na velkém plátně... 

 

 

 

 

RB