Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Povídání s Víťou Kohutičem z Hluku - nejen o sněhu, který kolem nás uklízí, ale také třeba o tradicích ... (video)

Zima, zima, zima, zima, opakoval jsem si, když jsem dnes brzy nad ránem vyšel ven a směřoval k pracovně, kde dopisuju ve větším rozsahu své poslední číslo "antonínkového časopisu". Vzápětí jsem si na ulici vzpomněl na Víťu Kohutiče z Hluku, známého to klučinu z Hluku, protože silnice byla pěkně "projetá", za což může právě Víťa. On totiž se svým traktorem jezdí v našem mikroregionu od Antonínka po Veselí a Kunovice a s radlicí pravidelně už několikátý rok uklízí silnice od sněhu.

Včera jsem si řekl, že by nebylo špatné s ním pokecat a případně udělat i videorozhovor. Sešli jsme se na Antonínku, a vy se teď můžete na video podívat.

Představovat ho moc nemusím, chlapisko jak hora, soukromý zemědělec, měl prasata, krávy, býky, doteď má  9 koní a "vůsiska", které téměř nikde jinde neuvidíte. Nedivím se, že se občas mladým svobodným holkám, a také těm vdaným a nespokojeným doma, podlamují z Vítě nohy, sympaťák :)

Ze začátku jsme si vykládali o tom, jak a kde odhrňuje sníh, postupně jsme ale přešli i k tématům jako jsou tradice, protože Víťa má k tradicím blízko, jezdil jízdu králů, pomáhá s mnohým kolem jízdy králů a na Dolňácké slavnosti se vždycky obleče do kroje.  A nedělá to určitě kvůli focení nebo nějaké zábavě ... 

RB