Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pomozme trpícím dětem - přijďte do ostrožského a blatnického kostela i na Nivničku!

Trošku se stydím, že jsem se na svých stránkách dosud nezmínil o výborné iniciativě P. Zdeňka Stodůlky, faráře z Blatnice pod Sv. Antonínkem. Tento muž totiž potkal svého bývalého spolužáka, který je misionářem na Haiti a povídal mu o bídné situaci tamních lidí. P. Stodůlka se hned pustil do pomoci, o které si můžete přečíst například TADY, na stránkách Mikroregionu Ostrožsko. Na stránkách se například dočtete o tom, že uspořádal benefiční koncert v Blatnici, na kterém se vybralo šedesát tisíc korun! Blatničané, jste frajeři! K těmto penězům totiž přibylo ještě dalších 60 tisíc korun, plus jedno nákladní auto V3S. Víc na stránkách mikroregionu.

Nyní můžou ukázat svou štědrost Ostrožané i další návštěvníci koncertu, který se uskuteční v neděli 21. prosince v půl čtvrté odpoledne v ostrožském kostele sv. Ondřeje. Ostrožský farář P. Šenk se totiž dohodl se Zdeňkem Stodůlkou, že část výtěžku z koncertu půjde právě na sbírku pro Haiti. Koncert uslyšíte v provedení souboru Linha Singers, jde o hodně dobré hudební těleso, více se o něm dočtete prosím TADY.

Další dobročinný koncert bude v kostele v Blatnici pod Sv. Antonínkem, a to v neděli 28. prosince ve tři odpoledne, hrát bude dechová hudba ze Starého Města. Přijďte, udělejte si čas.

Myslím, že o nutnosti pomoci nejlépe svědčí stručná slova, které napsala na stránky Ostrožska Zuzka Lipárová. Tady jsou: "Lidé na Haiti trpí hladem. Děti chodí na faru, kde si často lehnou na holou zem a pláčou po jídle. Mnohé jsou natolik vyhladovělé, že jen leží. Ty, které přijdou do školy při vyučování usínají vysílením."

Ukažme svou dobročinnost a soucit s trpícími, pomozme dobré věci. Řekneme o nás samotných i našem Slovácku víc, než kdybychom pronášeli dlouhá slova... 

A ještě telefon na P. Stodůlku, na kterém rád uslyší každou informaci o nabídce pomoci: 732 659 439

RB

Ps. A po napsání článku jsem se dozvěděl, že pomáhá i folklorní soubor Nivnička, zajděte na její koncerty, TADY jsou veškeré podrobnosti! 

A tady je ještě psaní P. Stodůlky, který jsem našel na stránkách Nivničky. Stojí prosím za přečtení!