Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na nejmladší fotbalisty Lhoty. A přečtete si, jací jsou...

Představuje se fotbalová budoucnost Lhoty


I když je fotbalová sezóna už několik týdnů minulostí, tak se pokusíme zhodnotit úsilí nejmladších fotbalistů Lhoty. Letošním podzimem skončila - od znovu založení přípravky ve Lhotě, už šestá sezóna a zájem o fotbal byl u kluků tento rok absolutně největší. Nebylo žádnou výjimkou, že na tréninku jich bylo i třináct.

Někteří si rozumí s balónem víc a u jiných je ještě problém při fotbale zjistit - který se hraje na závěr každého tréninku, na kterou že to branku vlastně mají hrát. Jedno mají ale společné. Všechny to baví, není tam ani jeden, na kterém by nebyla vidět snaha. Za půl  roku se kluci určitě zdokonalili. Největším problémem na tréninku bývá v tom, že všichni chtějí být kapitáni anebo brankaři.
Oproti minulým sezónám se sešla v letošním roce skupina těch „hodnějších“ fotbalistů. Ani jednou nemusel nikdo předčasně z tréninku odejít za „divoké“ chování.

Přípravka sice není přihlášená v soutěži a na podzim jsme neodehráli ani jeden zápas, ale na jaře máme  slíbené nové fotbalové branky, a tak se budeme snažit odehrát i nějaké to utkání. Další tréninky začnou pravděpodobně v průběhu února v hala. Prostřednictvím těchto stránek, nebo obecního infokanálu, dáme včas vědět o zahájení tréninků.

Nevím jak je to obvyklé u jiných klubů, ale ve Lhotě má přípravka k dispozici kabinu, každý kluk má svůj balón a na fotbal „rozlišováky“. Je tedy na místě fotbalovému výboru za vytvoření těchto velmi dobrých tréninkových podmínek poděkovat. Pokud budou na jaře ještě slíbené branky, tak to bude přímo ideální stav. Jestli máte doma kluka, nebo i holku, kterým není víc jak deset a baví je fotbal, tak je na jaře přiveďte. Čekáme právě na vás.

Pojďme se podívat na jednotlivé fotbalové naděje Lhoty ve zkratce.

Roman Janoušek – trénuje už delší dobu a je to jeho poslední rok v přípravce. Slušelo by mu častěji chodit na hřiště a víc trénovat s balónem.

Štěpán Šaradín – také není žádný nováček, někdy má tendence nesledovat hru, ale když se soustředí jenom na fotbal, tak patří k těm nejlepším.

Vašek Dominik – fotbalem se baví už teď. Vašek je pohodář  a málo co ho vyvede z míry. Jeden z nejhodnějších hráčů, poslechne na slovo.

David Matuštík – začal trénovat až letos na podzim, a i když je menší, tak se nebojí a do každého balónu jde naplno.

Roman Matuštík – má výbornou levačku, o které ještě určitě uslyšíme. Když mu míč sedne,  obyčejně je z toho gól. V poslední době se zbytečně tlačí do branky, tam ale není jeho místo.

Matěj Trněný – nejvíc ho baví samostatná hra na konci tréninku. Matěj udělal za letošní rok velký pokrok.

Lukáš Beňo – tréninky prožívá nejvíc. Pokaždé ví, jak hrálo Slovácko. Přípravka Lhoty je mu už trošku těsná. S balonem si rozumí a měl by pravděpodobně trénovat už někde jinde a hlavně častěji.

David Bílek -  u něho platí skoro to samé jako u Lukáše, až na jednu výjimku -  David nejde do míčů tak důrazně – víc se bojí zranění.

Adam Trn – na tréninky začal chodit až v průběhu podzimu. Pokud ho fotbal nepřestane bavit, tak jeho chvíle určitě ještě přijdou.

Radim Horák – služebně jeden z nejstarších fotbalistů přípravky. Na jaře už by se měl pomaličku zapojovat do tréninku žáků.

Tomáš Kotačka – nebojsa, do všeho jde po hlavě. Jeho styl je trošku neučesaný, ale je na něm vidět veliké zlepšení. Za půl roku může patřit mezi nejlepší. Přes zimu dostal za úkol naučit se zavazovat kopačky.

Tomáš Hodulík – jednou přijde a jednou zase ne. Slušelo by chodit pravidelně a určitě by se to projevilo na jeho výkonech.

Petr Tesařík, Honza Chudík – nejmladší fotbalisté v přípravce, začali chodit až v průběhu podzimu. Pokud je fotbal nepřestane bavit, tak můžou patřit v budoucnu k oporám.

                                 Pro www.slovackodnes.cz       std