Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na nadějné muzikanty z Velké a Kyjova - na Horňácku se sešly základní umělecké školy

Jak víte, snažím se tady na stránkách "propagovat" základní umělecké školy ze Slovácka, občas se o nich zmíním, rád bych tak činil ještě víc. Dnes bych vám chtěl ukázat muzikanty a zpěvačky, které chodí do Základní umělecké školy ve Velké nad Veličkou a do Základní umělecké školy v Kyjově. Mezi oběma školami a jejich šéfy jsou výborné vztahy, proto  žáci škol vystoupili včera ve Velké a za týden se ukáží také v Kyjově.

O obou školách se budu snažit napsat pár řádek do březnového časopisu Krajem svatého Antonínka, teď vás jen upozorním, že folklor není tou hlavní doménou těchto škol - jak by se mohlo zdát. Školy se totiž snaží vychovat ze svých žáků především výborné muzikanty, učí je co nejlépe ovládat jejich hudební nástroj. A existence cimbálových muzik je už něco navíc. Byť "něco", co má na Slovácku obrovskou sílu a tradici. A pochopitelně vynikající učitele!

Stránky ZUŠ Kyjov jsou tady, na školu chodí přes 600 žáků všech možných oborů! A pokud se nemýlím, škola je pod městem- budiž velebeno každé takové město a jeho zástupci!

Stránky ZUŠ Velká nemůžu najít, v této chvíli nevím, jestli škola stránky má, ale i v této škole je spousta šikovných dětí. Existence této školy přímo v centru Horňácka je pro tento region nenahraditelná - věčná škoda, že stát zavedl limity, které neumožňují, aby štěstí na základních uměleckých školách zkusily všichni děti, které o to mají zájem...

A tady můžete vidět následující videoukázky ze včerejška:   

Mládí Slovácka: výborný horňácký folklor ze Základní umělecké školy ve Velké nad Veličkou

Mládí Slovácka: výborná cimbálová muzika s mladými zpěvačkami ze ZUŠ v Kyjově

RB

Ps. Za hloupou reklamu na mobily s podprsenkou a slipami na začátku videa opravdu nemůžu, to bych netočil, i kdybych to uměl :)