Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na mažoretky z Hluku - Mistryně Evropy (video z obou vystoupení!)

Tyto mladé kočky na fotkách jsou dívky z Hluku, o kterých jsem se na stránkách nedávno rozepisoval TADY. Šikovné borky, které dokázaly letos v říjnu získat v kategorii juniorek titul Mistryň Evropy v mažoretkách. Možná byste nevěřili, ale jakmile se ocitnou někde na tanečním place a začne hrát muzika, celý prostor kolem i oči přihlížejících patří jim. S hůlkami přitom umí kouzlit tak, že je - já myslím, že můžu trošku přehánět - vyhodí do vzduchu, chvilku si mezi sebou pokecají a potom je bez problémů zase lapí.

Však se podívejte na záznam jejich zlatého vystoupení právě na Mistrovství Evropě, je TADY. A také TADY, druhé vystoupení je v kategorii show, která se mi zdá pro diváka nejatraktivnější.

Je to docela zážitek! Škoda, že nikde zřejmě není video z jejich druhého vystoupení, a to v kategorii show, kde skončily druhé za dívkami z Nizozemí. Viděli byste, jak se hlucké holky dokáží rozjet ve volné disciplíně!

Fotky holek jsem nemohl příliš najít, proto jsem je nakonec vyfotil sám, minulý týden jsme se vydali na rychlou obchůzku Hluku a pár fotek udělali. Holkám děkuju, protože sice svítilo sluníčko, ale jinak byla dost zima - zejména jim, které měly jen hodně lehké "oblečení". Dvě nebo tři holky chyběly, což je škoda, ale věřím, že brzy se mi podaří nafotit všechny pěkně pohromadě.

Na fotkách si můžete prohlédnout také dvě dámy, které mají na úspěchu hluckých mažoretek obrovskou zásluhu - paní Marie vavřínková a její dcera. A na jedné fotce jsou všechny s hluckým starostou, když jsem přišel mažoretky fotit, objevil se starosta, který všem poděkoval a každé dal také růži.

RB

 

A ještě jména úspěšných holek:

Klára Nováková

Vendula Marková

Gabriela Jančová

Tereza Borýsková

Eliška Angerová

Michaela Jančová

Tereza Dohnalová

Kristýna Svadbíková

Simona Deylová

Lucie Daňková

Michaela Šimčíková

Anna Kožíková

Adéla Prachařová

Denisa Kuřinová

Kamila Čechová

Lucie Jurásková

 

Ps. Která holka je která nevím, kdo je znáte, můžete mi poradit, jaké jméno mám ke které přiřadit. A ještě web Domu dětí a mládeže Hluk, kde mají mažoretky svůj domov. Klikněte prosím TADY. Možná dám o nich článek také do listopadového čísla Časopisu Ostrožska a Horňácka. Vydavatel časopisu mi občas vyčítá, že časopis je moc folklorní a duchovní, tak doufám, že mažoretky jsou z jiného soudku :)