Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se, jak policisté s dobrovolníky včera pátrali po patnáctiletém Mirkovi z Bílovic ...

Policejních svodek, které mi chodí každý den do mailu, stejně jako ostatním novinářům, si většinou nevšímám, v posledních dnech jsem jsem ale přece jen dvě krimizprávy dělal. První se týkala tragického případu studenta gymnázia, druhá patnáctiletého Mirka Chaloupky z Bílovic.

Právě včera totiž policie ve spolupráci se strážníky, hasiči a dalšími dobrovolníky udělala rojnici a pročesávala lesy mezi Bílovicemi a Hradčovicemi. Pokud by vás zajímalo více informací, TADY jsem psal článek na iDNES.cz, druhý článek vychází dnes ve zlínské příloze MF DNES - zkuste si někdo koupit i noviny, protože pokud budete číst jenom zadarmo na internetu, tak za chvíli všechny novináře propustí, a nic si nepřečtete ani na internetu :) :)

Co napsat nakonec? Doufejme především, že všechno dobře dopadne, mluvil jsem včera i s otcem pohřešovaného mládence, a pochopitelně jsem cítil strašnou bezmoc rodiče, který by dal všechno na světě za to, aby se jeho dítě vrátilo domů. Mimochodem, otec na mě vůbec nepůsobil přísně, neřekl bych, že je to ten typ, kvůli kterým se děti třesou a utíkají před nimi z domovů.

 

Pojďme na videa a fotky:

 

... tady se můžete díky videu, které jsem natočil, ocitnout přímo mezi policisty, kteří se chystali do terénu.

 

... tady už je mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental, řekl bych, že vždy velmi vstřícný a ochotný člověk, který se snaží nám novinářům být maximálně nápomocný ... Tady jsem s ním dělal rozhovor těsně předtím, než policisté vyšli do terénu...

 

... tady je mapa, na které můžete vidět terén, ve kterém se podle policie mohl případně klučina schovávat - to v lepším případě. Policie měla zároveň i obavu z toho, aby si něco neudělal ... 

 

 

 ... a každý z "pátračů" měl k dispozici tyto snímky s popisem a seznamem věcí, které si Mirek z domu odnesl

 

 ...a snad se nikdo nebude zlobit, když tuto vážnou zprávu doplním nakonec jednou spíše "odlehčující" fotkou. Takto jsem včera vyfotil "tým" přímo v terénu, který v našem regionu zajišťuje zpravodajství pro televizi NOVA... Podívejte se ale hlavně na krajinu, najít v ní někoho není vůbec jednoduché.

 

 

... a nakonec ještě další články na toto téma: TADY si je můžete přečíst, včetně TADY reportáže v České televize  ...

 

RB