Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Píše František Gajovský z Louky: O tamním výborném mysliveckém plesu (VIDEO)

Pojďme z velkých a emotivních témat zpět na plesající Slovácko a Horňácko. Když jsem jel v sobotu pozdě večer z plesu na Nové Lhotě na hlucký hasičský ples, projížděl jsem přes Louku a viděl, jak moc lidí stojí před tamním kulturákem - a slastně v zimním mrazu pokuřuje. Uvnitř měli ples myslivci, který byl prý vynikající. Slovo "prý" bych měl přitom škrtnout, však si přečtěte, co napsal o plese pan František Gajovský z Louky:

 

"V Louce proběhla velmi zdařila akce, kulturní zařízení praskalo va švech, až starostka měla obavy o statiku svého úřadu v něm sidlícího. Nic takového se neprojevilo, byť moc nescházelo. Jako již tradičně i letos připravili Lúčtí myslivci ples. Přípravy začaly již v pátek zdobením sálu,věšením trofejí a hlavně přípravou zvěřinových specialit.

Pozvali si dva vyhlášené kuchaře, Radima Gazárka a Šimona Vachúna ze Vnorov. Jsou to mistři kuchyně, které jste mohli potkat jak v restauraci u Racka v Ostrožské Nové Vsi nebo ve Špindlerovým Mlýně či v hotelu Praha v hlavním městě, kde vždy s úspěchem vařili hlavně českou kuchyni. Na našem plesu využili své dovednosti se zvěřinou na což mají zvláštní certifikaci. Připravili :Srnčí s opraženou slaninou, Daňčí s jablky, rozinky a portským vínem, Kančí s povidlovou omáčkou a sušenými švestkami. Kromě těchto vynikajících jídel se nabízel daňčí guláš a rožeň a to vše se zapíjelo lúckým vínem.

Je třeba podotknout,že poptávka po těchto letošních specialitách byla vysoká a tak je to nová inspirace do příštího plesu. Pěkným zpestřením úvodu plesu bylo vystoupení malých mažoretek, děti MŠ,k teré si odnesly za své vystoupení dlouhý potlesk.

Musíme zmínit i bohatou tombolu, jak věcných cen, za které děkujeme sponzorům, tak i zvěřinovou, ve které byli dva divočáci, dva kusy srnčího, zajíci, bažanti i kachny. K pohodě hrála oblíbena kapela Kamasi, která nenechala nikoho jen tak sedět. Letošní ples se vydařil. Takovou účast jsme již dlouho neměli. Děkujeme všem návštěvníkům a rádi je na příštím plese opět přivítáme a snad i něčím novým překvapíme."  

František Gajovský 

 

A TADY je prosím VIDEO a fotky  z mysliveckého plesu, natočené panem Gajovským...