Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pár slov k sobotě - co dám na stránky

Hezký víkend, vážení čtenáři stránek, počasí vypadá bohužel bídně (i když v létě žádné počasí není až tak špatné), venku prší, takže se zdá, že část víkendu strávíme na internetu. Asi odpadne řada pěkných akcí, dnes mělo být například kosení v Malé Vrbce na Horňácku, podle mě jedna z nejkrásnějších a nejkomornějších akcí zároveň v regionu, hodně akcí bylo naplánováno na Antonínek, kosecké zpívání mělo být v Hluku, ve Lhotě na kurtech se měl hrát tenisový turnaj, v Hluku se odehrává velký fotbalový turnaj, však každý určitě víte o nějaké akci ve svém okolí.

Vzhledem k počasí asi bude většina z nás sedět u počítače, a tak dám sem na stránky některé nové věci, včetně ještě nějakého videa z vystoupení Boršičanů v Národním divadle. Uvidíte, že při zkoušce vznikla v jednu chvíli i docela dusná atmosféra :) 

Rád bych vás také poprosil, pokud jste z našeho regionu, jestli byste mi poslali jakékoliv fotky či textíky z dění kolem nás, pomalu dokončuju časopis  Krajem svatého Antonínka, a budu vám za všechny příspěvky vděčný. Navíc můžete mnoho čtenářů upozornit na zajímavé věci, o kterých třeba ani nemají tušení.

A ještě jednu větu ke včerejšku. Náhoda mě včera zanesla do Uherského Hradiště, na program folkloristů z Kunovic a CM Pramének. Musím říci, že jsem byl nadšený, byla to opravdu paráda, tak, jako nemusím folklorní vystoupení někde na pódiu, tentokrát jsem s úžasem "hleděl" jako mnozí jiní diváci. A pokud jde o hraní mladé CM Pramének, těžko by se hledala slova, někdy je opravdu odpovědí dlouhý a ještě delší potlesk - jaký včera zněl hradišťským Klubem kultury.

A ještě jedna cimbálová muzika se mi včera líbila - hodinu před půlnocí jsem slyšel chvíli vyhrávání CM Babica v Hluku na kurtech. Venku strašně lilo, ale když člověk slyšel, jak se do dálky nesla lidová muzika, zdálo se, že i kapky deště mají v té chvíli daleko milosrdnější podobu...

Tak, pěkný víkend! A neseďte u toho počítače :)

RB