Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Osobní příspěvek: Fotky mých spolužáků z třídního srazu...

Opravdu výjimečně dávám sem na stránky osobní, soukromé fotky. Toto jsou fotky mých spolužáků ze základní školy, potkali jsme se tuto sobotu, mohl bych je dát na stránky spoluzaci.cz, jenže tam je nutné se poněkud složitě zaregistrovat, což všichni až tak moc neumíme - přece jen počítače, stejně jako mnohé jiné, přišlo až jsme trochu vyrostli. Bohužel...

Co napsat ke spolužákům? Člověk je šťastný, když je vidí. A je mu smutno, když se s nimi loučí, protože ví, že při dalším setkání budeme zase starší. Nikde jinde není tolik zrcadel s pohledem do minulosti jako na srazu spolužáků. Často se dívám v novinách na fotky z různých školních srazů, zejména, když jsou tam fotky pěkně v řádu let. To si teprve člověk uvědomí, že čas je onen pověstný splašený kůň, který uhání a my nemáme šanci ho zastavit...Už nám bylo čtyřicet? Proboha, jak se to jen mohlo stát?!!! A že nám bude za chvíli padesát, šedesát? Pokud se toho vůbec dožijeme? Sakra, to je fofr...

RB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pardon, toto je výborná břišní tanečnice z jiné akce, kam jsem si ze srazu spolužáků odskočil :)

 

 

 Tak toto nejsou břišní tanečnice ani moje spolužačky, toho jsou tanečnice Světlovanu také ze sobotního večera :)

 

   Také sobotní večer - vlevo je moje bývalá spolužačka Jitka, vpravo její sestřenice. A abych to ještě víc e "zaplantal", foceno ve Veselí nad Moravou :)

   A ještě sestřenice. A aby to nebylo jednoduché, fotil jsem ji ve dveřích kuchyně, samozřejmě že ne domácí kuchyně :) Velmi rád fotím lidi v "terénu", v jejich prostředí, přirozeně, žádné ateliéry ...

 

 

  Tak, tady byste mohli být také zmateni. Toto  už je opět sraz spolužáků, v kroji je bývalá spolužačka Jarka, kterou jsem přivezl z krojované svatby...

 

   A tady už je bez kroje...

  Tak a poslední fotka s popiskem. Opět spolužáci, Broňa a Jožka, ve škole patřili k těm úplně nejveselejším. Broni, za kterou jsme mnozí "pádili", to zůstalo... Myslím, že vystudovala vinařskou školu, dělala ve vinohradu, řadu let vychovávala doma děti. Z Jožky se stal zbytečně velký pesimista a bručoun. Ale zpívat umí skvěle. A pokud budete chtít někoho, kdo zná historii, vřele vám ho doporučuji, myslím, že je z naší třídy nejvíce sečtělý. A je velmi zručný řemeslník, chcete v domě vodu, plyn? Vsaďte na něho. Ale pozor, skoro nikdy nemá čas... A přestal kouřit, po mnoha a mnoha letech!

 

  Tak ještě jedna fotka s popiskem. Tento mladý klučina ze Lhoty nás obsluhoval. Byl výborný, za večer se přišel mnohokrát zeptat, jestli něco nechceme, dal bych mu z pěti hvězdiček pět, navíc byl perfektně ustrojený a svou práci dělal s chutí. Tady otevírá víno, bohužel, podniku chybělo na skladě víno vyšší třídy, žádný přívlasek či výběr z hroznů... Šak na ty naše huby stačilo i obyčejné, né? :)

 

  Tak už dám popisky až do konce. Broňa a Petra, chtěly po mně společnou fotku. Naštěstí vypadají velmi dobře, tak jsem jsem jim to moc nepokazil. No, na při příštím srazu za pět roků to už budu mít složitější :)

  Napadlo mně, že za Petrou bychom se asi také ve škole ohlíželi. Jenže v páté nebo šesté třídě odešla do Hradiště na školu pro chytřejší (nebo prostě nějak nadané) děcka. To mně rozhodně nehrozilo :)

 

  A mimochodem, obě jsou hrozně ukecané.  Vyfotit je v klidu bylo téměř nemožné... 

 

  A ještě tři spolužačky. Samozřejmě, také ukecané :) Jarka, Jitka a ještě jednou Jarka. Krojovanou Jarku potkávám často, vdala se do Hluku, má výborného manžela, Jarka obětavě pomáhá v Hluku s kroji, i díky ní tady ještě lidová kultura žije... A dvě holky za ní? Jejich drahé polovičky neznám, ale manželky jim závidím :) Ve škole byly takové nenápadné, později jsem si jich všiml především tehdy, když jsem fotil v kostele, jinak je téměř nevidím. O to více jsem hleděl, jak jim to sluší a jak správné jsou. 

 

   A to je všechno. Vpravo jsem já, říkal jsem si, že výjimečně se dám takto na stránky. Jsem rád, že jsem vás všechny, milí spolužáci, viděl a fotil, myslím na vás a všem vám držím palce, aby se vám dařilo. Opatrujte se, ať se všichni ve zdraví zase někdy sejdeme - snad to nebude trvat dlouho. Jo, a společná fotka se mi moc nepovedla, raději ji ani sem nedávám, tak mě neproklínejte, lepší už nebudu :) A časem dopíšu popisky ke všem fotkám, když už jsem začal až od polovičky...

 

A pokud byste se někdo divili, že fotky jsou černobílé, přece jen, sem tam nějakou tu vrásku už máme a kosmetický průmysl začínáme slušně živit, černobílá vrásky i kila poněkud schová  :) Ale nebojte, někdy v létě lehneme společně na teplé stráně, nahodíme plavky a budeme pozorovat, jak  ony dvacítky nebo oni dvacetiletí budou obdivovat naše ladná a pružná těla :)   

A kdybyste chtěli na spoluzaci.cz do naší třídy,  klikněte prosím TADY, možná se ale musíte první registrovat na www.seznam.cz, pokud už tam nemáte mail - když tak řekněte svým děckám :)

 

RB