Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Oceňuji: Vyúčtování krojového plesu v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Řeknete maličkost, ale já ji tedy oceňuji hodně vysoko. Na internetových stránkách Blatnice pod Svatým Antonínkem jsem našel naprosto detailní vyúčtování tamního krojovaného plesu. Výdaje, počínaje vystupující dechovkou až třeba po nákup chleba, příjmy, počínaje vstupným až po losy. Příjmy 58 240 korun, výdaje 28 240 korun, čistý zisk z krojového plesu 30 000.
 
Maličkost? V době, kdy vyúčtování čehokoliv nenajdete ani na internetu ani často někde na papíře, v době, kdy se mnohdy nedozvíte, kdo kolik nabízel za jakoukoliv obecní, městkou či státní zakázku, a kdy anonymní peníze utíkají do mnoha anonymních kapes, mně vyúčtování jednoho plesu přišlo jako zjevení.
 
A pokud víte o jiných podobných veřejných vyúčtováních, sem z příklady! Že by třeba nějaké město někdy někde dalo na internet, za co kolik utratilo třeba při pořádání plesu nebo tisíce jiných akcí? :) A to nemluvím o státních institucích a státním rozpočtu nebo-li dojných krávách, které stále ještě kupodivu mají co nadojení :)  Vsadím se, že kdyby politici a úředníci zacházeli s veřejnými penězi jako s vlastními, mohli bychom ušetřenými penězi dláždit ulice...
   
 
 
RB