Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Obrovská úleva na Slovácku: fotbalisté 2 x zvítězili - TADY jsou podrobné informace

1269867666-slovacko-budejovice-2-116

Zdá se, že fotbalové Slovácko je z nejhoršího venku. Včerejší důležitý zápas proti stejně ohroženým Českým Budějovicím domácí zvládli a dostali se v tabulce na 13. místo.

Nebylo to bůhvíjak ohromující utkání, ale domácí vyhráli zaslouženě. Za snahu a aktivitu si připsali tři veledůležité body. Budějovice prakticky za celé utkání nevystřelily na Filipkovu branku.

Trenér Slovácka Josef Mazura nasadil do sestavy po delší odmlce zkušené hráče - Švancaru, Zelenku a Abraháma. Obzvlášť Tomáš Abrahám patřil na hřišti k nejlepším.

Další zápas hraje Slovácko znovu doma. V sobotu přijede Liberec a začátek je v 18.00.


Tomáš Abrahám: Musíme zvládnout i ostatní zápasy

Pokud nebudeme počítat střídání v nastaveném čase proti pražské Slavii, tak defenzivní záložník Slovácka Tomáš Abrahám nastoupil v záchranářském duelu proti Českým Budějovicím po čtyř zápasové odmlce. Po zranění nosu kapitána Michala Korduly se v druhém poločase přesunul na post stopera. Na hřišti patřil k nejlepším hráčům Slovácka a obrana pod jeho vedením ani jednou neinkasovala. Domácí si tak připsali veledůležité tři body za nejtěsnější možné vítězství.

Začal jste zápas v záloze a nakonec jste skončil na stoperu...

To vyplynulo ze situace na hřišti. Němča ( Němčický) měl karty a když se zranil Kordič (Kordula), tak jsem si tam stoupl a trenér už mě tam nechal. Nakonec nula v zádech, takže spokojenost.

První poločas jste měli míč na kopačkách častěji, ale paradoxně vítězná branka padla až po přestávce, kdy byla hra vyrovnaná...

Začátek byl z naší strany aktivní, my jsme chtěli rozhodnout co nejdřív, nejlépe hned v první půlce. Bohužel se to nepodařilo, ale o poločase jsme si řekli, že musíme hrát trpělivě, aby to nedopadlo jako s Brnem.

Vyhráli jste o jednu branku, ale výsledek mohl být i daleko příznivější...

Hlavně v první půlce jsme tam měli dvě, nebo tři šance, které jsme neproměnili. První poločas se hrál skoro celý na budějovické polovině. Po přestávce nasadili Budějovice další útočníky a hra už byla podstatně vyrovnanější. Nakonec se jedna šance naskytla, Venca (Ondřejka) ji proměnil a máme tři body. V takové situaci jako jsme my, kdy hrajeme o záchranu, se při jednobrankovém vedení o výsledek bojíte a každý bod je hodně cenný.

Naposled jste hrál celý zápas v prvním jarním kole v Olomouci. Čekal jste, že proti Budějovicím budete v základní sestavě?

Nečekal jsem to. Trenér naši sestavu během jara měnil, že nastoupím, to jsem se dozvěděl až v den utkání na společné procházce. Možná mohlo rozhodnout i to, že Budějovice hrály v uplynulém týdnu zápasy ve stejné sestavě a my jsme hráli se třemi čerstvými hráči, to se mohlo projevit.

Jak moc bylo náročné hrát v jednom týdnu třetí zápas?

Bylo to náročné, protože skoro všechna mužstva měla tři dny odpočinku a my jsme hráli ve čtvrtek v Teplicích, což je vůbec nejdelší cesta za soupeřem. Šest hodin jedete tam a šest hodin zpátky a hned v neděli hrajete důležitý zápas proti Budějovicím. Když přijde takový týden, tak se na to musíte dobře připravit. Máme tady ale regeneraci, takže já bych v tom nějaký velký problém zase neviděl.

Vy jste z těchto tří zápasů odehrál jeden. Jak jste to snášel na lavičce?

Když sledujete utkání z lavičky a my vedeme, ale minutu nato dostaneme gól, jako v Teplicích, tak to moc příjemné není.


Vítězstvím nad Budějovicemi jste utekli svým největším konkurentům ze samého dna tabulky. Jak vidíte boj o záchranu osm kol před koncem ligy?

Dokut to nebude definitivní, tak nic hotového není. V sobotu hrajeme zase doma a když budeme vyhrávat a budou vyhrávat i mužstva pod námi, tak ten rozdíl bude pořád stejný, ale my se musíme dívat hlavně na sebe. Samozřejmě, že ta radost tam je, když se dozvíte, že prohrálo Kladno i Střížkov, ale my jsme jim jenom odskočili. Porazili jsme sice Budějovice, se kterými máme teď lepší vzájemné zápasy, ale musíme zvládnout také ostatní utkání.
 
Dvě výhry za poslední tři ligová kola vám asi hodně zvedlo náladu. Je to tak?

Předtím, než jsme porazili Slavii, tak jsme čekali na výhru někdy od října. Určitě nám ty dvě vítězství pomůžou i po psychické stránce. Dostáváte se nahoru, ale ta euforie se musí krotit, musíme být odpovědní i dalších zápasech a vyvarovat se chyb hlavně v obraně.

    Text a foto: std  

 

 

 První  velkou šanci měl už v 5. minutě domácí Ilja Nestoroski

 

 

 

 Lukáš Zelenka ( v bílém) se vrátil do sestavy znovu po dvou zápasové pauze

 

 Jedinou branku zápasu vstřelil Václav Ondřejka, který se raduje na zemi. Nad ním s čelenkou Tomáš Abrahám

 

 Na této fotce je trenér domácích Josef Mazura asi minutu před koncem zápasu....

 

 

....a tady je asi minutu po vítězném zápase

 

 

Tady fanoušci Slovácka a také Ostrožské Lhoty