Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Obavy byly zbytečné: žádné emoce a ostré fauly - Nivnice nás porazila v poklidném tempu... Video + podrobné zpravodajství... Foto doplním

Sportovní příznivci chodí na tyto stránky nejvíce v pondělí, což mi moc nevyhovuje, pondělí je totiž strašně hektické a těžko stíhám dávat na web sportovní novinky z víkendu. Dnes tedy dám kousek, a zítra zbytek :)

Ona novinka se samozřejmě týká fotbalového utkání naší Lhoty a Nivnice, semifinále poháru, které se hrálo v pátek odpoledne. Staňa napsal k utkání mnoho informací, ke kterým já doplním jen video, pár slov a snad i nějakou fotku.

Nejdříve video:

 

 

Video vzniklo ještě před utkáním, chtěl jsem zachytit Nivničany, protože se mi líbí, jak pečlivě se připravují na utkání, viděl jsem je tak už víckrát, a jsem si jistý, že to nikdo jiný v této soutěži nedělá, možná v kraji jo, ale ten nesleduju :) Natočil jsem tedy kousek rozcvičky a na konci uslyšíte také hlas trenéra k tomu, jak vidí utkání Lhota - Nivnice... Možná jsou jen hráči Nivnice na začátku utkání až moc nabuzení, kvůli čemuž se oni tedy takto rozcvičují, loni z nich šel ale až trošku strach, což Lhota odnesla několika nepříjemnými fauly...

 

Z fotek jsem si řekl, že vyberu první tuto, trenér Nivnice a náš Zbyněk Šicha, fotka vznikla před utkáním, oba se v pohodě bavili a já si s radostí říkal, že obavy z vypjatého utkání a hádek je možné odložit stranou... Po několika minutách ale Zbyněk náladu ztratil, nestává se mu často, aby měl v síti dva góly, aniž by se balonu moc dotkl -  hóóódně se zlobil na obránce... 

 

 

Tady je ještě druhé video, vznikalo rovněž před utkáním, myslím, že rozhovor je díky odpovědím docela zajímavý. Na videu je trenér Lhoty Josef Dominik, kterému moc děkuji za jeho trvající vstřícnost a ochotu odpovídat na mé občas přiblblé otázky... Pomalu si na jeho náturu a pohled na fotbal zvykám, zdál se mi nějak dopředu poražený, ale nakonec se ukázalo, že vše viděl velmi realisticky, někdy si říkám, že by si zasloužil mít k ruce pracovitější mužstvo :) Na Nivnici jsme prostě neměli, chyběla nám větší fyzička, fotbalovost, možná i dravost, ze tří posledních utkání obou soupeřů se mi zdál nyní ten rozdíl nejvíce viditelný - ale z pohledu člověka, který před několika dny běhal po stejném hřišti v daleko pomalejším utkání s vyplazeným jazykem po pár minutách, nechci nikoho kritizovat :) Doporučuji vám přečíst si také rozhovor s trenérem, který s ním Staňa dělal po utkání.

 

 

Tady je video z okamžiků těsně před začátkem utkání ...

 

 

Situace ze začátku utkání připomínala předcházející dvě utkání. Jirka Jurčeka dělal hráčům Nivnice opět největší problémy a ti ho zastavovali za cenu ostrých zákroků... Vzhledem k rychlému stavu 0:2 se ale hráči zklidnili a utkání se hrálo bez vážnějších okamžiků.  

 

 

A tady informace od Staně Dufky. Ještě předtím fotka, na které je důkaz, že utkání výjimečně neprožil s bločkem a foťákem, ale Staropramenem :) Po utkání ovšem zařadil svou vysokou novinářskou rychlost a sepsal výborné zpravodajství s rozhovorem.

Semifinále poháru OFS

Ostr. Lhota - Nivnice 1:3 ( 0:2 )

Obhájce vypadl v semifinále -  postupuje Nivnice

 

Nejlepší střelec okresního přeboru Petr Lukeš smetl naděje Lhoty na obhajobu poháru. Semifinálový duel rozhodli svěřenci trenéra Kaliny během devatenácti minut.

Ostrožská Lhota - Dlouho očekávaný semifinálový duel okresního poháru, před kterým si fanoušci obou klubů vyhrožovali na internetu, se nakonec odehrál bez sebemenší šarvátky.

„Atmosféra, která se celý měsíc hrotila nebyla na hřišti poznat. Obě mužstva předvedla naprosto korektní hru," prohlásil trenér Nivnice Ladislav Kalina.

Od začátku duelu tahali za delší konec právě svěřenci nivnického kouče. Po půlhodině hry se dostali do vedení výstavní střelou z přímého kopu, který zahrával Libor Ligas. O čtyři minuty později se po parádní kombinaci ukázkově trefil Petr Lukeš a do kabin odcházeli hosté s dvoubrankovým náskokem.

Osm minut po změně stran bylo vymalováno. Po hrubkách v domácí obraně se znovu prosadil Lukeš. Dvacet minut před koncem snížili Lhoťané s penalty, kterou s jistotou proměnil gólman Zbyněk Šicha.

V závěru zápasu při optickém tlaku domácích vykopávala obrana Nivnice míč z brankové čáry. Žádné zdramatizování výsledku se ale nekonalo.

Domácím se sen o třetím finálovém zápase v řadě rozplynul a o pohár Okresního fotbalového svazu si zahrají fotbalisté Nivnice.

 

„Po taktické stránce jsme hráli přesně podle našich představ. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a čekali na chyby soupeře, které přišly už v prvním poločase. Domácí nakopávali do útoku dlouhé míče a myslím, že jsme je do vážnější šance nepustili," usmíval se po zápase spokojený kouč hostů Kalina.

Překvapivě ani jeho protějšek Josef Dominik nebyl i přes vyřazení svého mužstva zklamaný. „Byl bych zklamaný kdybychom v zápase vyloženě propadli. V závěru utkání jsme penaltou výsledek zdramatizovali. Dokonce jsme mohli snížit na rozdíl jediného gólu, když jejich obrana vykopávala balón z prázdné branky. Hosté proměnili hlavně svoje šance. My jsme si kostrbatě vytvořili pár střeleckých příležitostí, ale bez efektu. Byl to velmi kvalitní fotbal a jsem rád, že se na něm podílelo i naše mužstvo," prohlásil na závěr trenér domácích Josef Dominik.

 

Branky:

70. Šicha z penalty   - 34. Libor Ligas,  38. a 53. Lukeš.

Rozhodčí: Tomanec - Martykán, Vlčnovský.

Diváci: 350.

Ostrožská Lhota:

Šicha - Doležal (86. Kusák) Zalubil, Kotačka, Horák (46. Bachan) - P. Štergenich, Hubík,  Pešík,  Jurčeka - Zbořil,  Radoch (70 J. Štergenich).

Trenér: J. Dominik.

Nivnice: 

Koktavý  -P. Ligas, Karlík, Michalec (56. Krajčovič) Velecký - Boďa, L. Ligas, Bortel, Máčalík - Bartoš (42. Holboj), Lukeš.

Trenér: L. Kalina.

 

 

 

Dominik: Byl to kvalitní fotbal - Nivnice pohár vyhraje

Pro trenéra Lhoty Josefa Dominika byl semifinálový duel proti silné Nivnici bez nadsázkou zápasem roku. „Byl to pro nás dlouho očekávaný zápas. Obavy ze síly Nivnice se nám potvrdily, ale byl to kvalitní fotbal a jsem rád, že jsme se na něm podíleli," přiznal po utkání a odpověděl na pár otázek.

Dva góly Nivnice dal Petr Lukeš, který je nejlepší střelec soutěže. Nechtěli jste ho bránit osobně?

Věděli jsme o jeho kvalitách, ale jestli ten hráč působil šest nebo sedm let v divizi, tak jenom těžce se bude z naší strany bránit.

Do zápasu nastoupili Ondřej Zalubil a Martin Hubík. To jsou hráči, kteří pravidelně nehrávají. Jak jsi byl spokojený s jejich výkonem?

Martin Hubík zahrál lepší než Ondra Zalubil. Jeho fotbalové dovednosti neodpovídaly tomu, co měl odehrát.

Byli oba hráči pro mužstvo posily?

Určitě. Pokud bych postavil Josefa Štergenicha, tak ten by toho příliš neodehrál. Nemá natrénováno, nemá sil, nemá nic. Je úplně nulový. K tomu má zdravotní problémy, tak letos už asi hrát nebude.

V závěru se Erik Pešík přesunul na stopera a Ondra Zalubil šel do útoku...

Chtěl jsem, aby Ondra prokázal svoje kvality. Pešík nedal už deset zápasů gól, co tam bude dělat, když jenom běhá a nedává branky? Věřil jsem, že Ondra tam svojí zkušeností něco uhraje, ale do zakončení se prakticky nedostal. Velmi dobrý zápas odehrál Jura Jurčeka, který rozhýbával celou jejich obranu. Zalubil byl v útoku poloviční.

Ve finále poháru nastoupí Nivnice proti Kunovicím. Které z mužstev je pro tebe favoritem?

Jednoznačně Nivnice. Pokusím se i o přesný tip, vyhraje 2:0.