Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

O dívce, která bude už brzy hodně známá

Slíbil jsem, že ještě dnes něco na stránky dám, tak mě napadlo vám ukázat dívku, která zrovna tady na fotce jede na kole. Autorem fotky je prosím pan Petr Titz, a já vám tuto dívku ukazuju z "propagačních" důvodů. Rád bych udělal reklamu Mikroregionu Ostrožsko, pro který tak trošku pracuju...

Tedy, tuto dívku, která se jmenuje Iva, skoro určitě neznáte. Už v sobotu ale bude její fotka v mnoha různých podobách vytištěna na pěti tisícovkách katalogů právě Mikroregionu Ostrožsko. Kromě toho se asi objeví i na titulní straně časopisu Krajem svatého Antonínka a na dalších tiskovinách. Teď i v budoucnosti, protože katalog, který se Ostrožsku povedl ve spolupráci se Slováckým muzeem a mnohými dalšími, bude určitě zajímavý třeba i za rok.

Fotografové Petr Titz a Radek Frýsa nafotili Ivu všude možně. Ve vinném sklepě, při praní prádla u potůčku, při sušení prádla, při vstávání, při jízdě na kole, ve studiu, prostě všude možně. Některé fotky jsou lehce "hanbaté", další naopak folklorně umravněné. Iva vás totiž bude katalogem provázet od okamžiku, kdy se do kroje obléká, až do chvíle, kdy má na sobě všechny možné sukně i sukýnky. Samozřejmě, kromě ní je v katalogu mnoho a mnoho informací o obcích a městech Ostrožska.

A ještě mnóhem víc informací je ve zbrusu novém turistickém portálu, který je ještě nyní zablokovaný. Už v sobotu bude ovšem odblokovaný a na adrese www.ostrozsko.cz najdete zcela nové stránky. Jak jsem slyšel na vlastní uši odborníky, v současnosti technicky vůbec nejlepší turistický portál, který existuje. Jo.

A nakonec  pozvánka. Mikroregion Ostrožsko pořádá v Uherském Hradišti na Redutě v sobotu tiskovou konferenci, kde ukáže Ivu, katalog, turistický portál, film a další věci. Všichni novináři jsou zváni, začátek ještě doplním, ale půjde o čas kolem poledne. Na Redutě totiž bude běžet celá prezentace Ostrožska, se všemi možnými muzikami, tanečníky a zpěváky. Jste srdečně zváni. Všichni.

To už by mohlo stačit, co říkáte? Přijďte se podívat i vy, které zajímá turistický ruch, propagace, pěkné věci. Myslím, že katalog i portál poslouží jako inspirace i pro jiné mikroregiony. Jen nevím, jestli jim Ostrožsko Ivu půjčí :) 

RB