Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinka: kompletní vydání časopisu Krajem Sv. Antonínka

Více slov napíši později, možná jsou ale jakákoliv slova zbytečná - cokoliv jsem chtěl říci a napsat, najdete právě v tomto časopise... Zkuste se prosím případně podívat, lidé na Ostrožsku a Horňácku časopis docela znají, reakce jsou možná až moc pochvalné, ale zajímalo by mě, jak časopis působí na někoho, kdo je z jiných míst... Rád si poslechnu vaše názory, postupně mám sen "šířit" časopis dál po Slovácku...Jinak teď pracuji na čísle 4, chtěl jsem ho stihnout nejpozději do 10. července, ale bojím se, že se vydání opozdí... Samozřejmě - za vaše příspěvky, texty, fotečky a náměty do časopisu, budu jen a jen vděčný!!!

Sluší se také dodat, že časopis bych nemohl dělat, nebýt řady spřízněných duší. Vzpomenout bych měl především manažerku Mikroregionu Ostrožsko Janu Bujákovou, která mi nabídla dělání časopisu a po celou dobu toto vydávání podporuje. Nebýt jí, pro mikroregion bych nepracoval, není nic lepšího, než když potkáte lidi, s nimiž si "padnete" do oka. Opačná varianta znamená kalamitu a bezesné noci.

Stejně tak nemůžu nevzpomenout starosty tohoto regionu, časopis je nutné dotovat (byť prodáme přes 2 000 kusů, což je na několik vesnic a dvě malá městečka docela dost) a starostové zatím dotování podporují.

A musím se zmínit také o obrovsky vstřícném grafikovi panu Šopíkovi z Uherského Ostrohu, s nimž časopis dělám. Je to ten člověk, jakého jsem hledal, tedy grafik, s kterým můžu sedět při dělání časopisu za počítačem a dlouhé hodiny pracovat na co nejlepší podobě. A ještě tiskárna - LV Print s panem Višenkou v čele, stará dobrá škola, chlapík, o kterém vám určitě někdy napíši...

A nakonec - nesmírně děkuji těm, kteří do časopisu zcela zdarma přispívají - Staňovi Dufkovi a Lence Fojtíkové. A nyní se přidá Zuzana Lipárová.

Nejvíc bych měl ale poděkovat své ženě. Nikdo jiný by to se mnou nevydržel - tady jí děkovat můžu, nemá ráda, když se o ní veřejně zmiňuji, na tyto internetové stránky ale ona moc nechodí :)

RB

 

Ps. V tomto vydání na stránkách můžete časopis také poprvé vidět v opravené podobě, tedy bez chyb, kterých jsem se bohužel v tištěné podobě nevyvaroval a které mě straší dodnes... Hlavně u Antonínka jsem napsal, že šlo o 640. výročí, což je samozřejmě nesmysl. A u místostarosty Veselí ing. Bouly jsem napsal, že je z KSČM a ne z ČSSD. Samozřejmě mě tyto chyby hrozně štvaly a byl jsem rozčilený jen a jen na sebe, ale když někdy něco spletete, nikdy nikomu nevysvětlíte, že to nebylo úmyslně... Tisíckrát si procházím celý časopis, ale stejně se nějaká chyba stane. Je to ostuda, průšvih, ale z mnohaletého působení v novinách vím, že bohužel chyby k psaní patří - u každého...

Soubory ke stažení