Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinka: fotbalové mužstvo Slovácka už nechce Bergera - hráče, který měl být hvězdou

Mluvčí fotbalového Slovácka Aleš Mazůrek před chvílí vydal tiskovou zprávu ředitele klubu Vladimíra Krejčího, která se týká kompletního trenérského složení "áčka" a "béčka" Slovácka i některých hráčů. Nejzajímavější na této zprávě je zmínka o hráči Janu Bergerovi. Klučina, který měl být možná hlavní hvězdou mužstva a o jehož údajném horentním platu se nesly prapodivné zvěsti, skončil na Slovácku neslavně. Moc si na Slovácku nezahrál a asi už ani nezahraje. Posuďte sami, tady je tisková zpráva:

Změny v 1.FC Slovácku.

Ve středu skončila podzimní část  tréninkového procesu hráčů A mužstva. Tým teď čeká dovolená do 5. ledna 2009, kdy zahájí zimní část přípravy pod vedením trenéra Josefa Mazury. Ten už bude mít k ruce nově jmenované asistenty. „Asistentem Josefa Mazury bude Jan Palinek, dalším asistentem pak Martin Juřička. Dnes byl jmenován také realizační tým B mužstva. Hlavním trenérem bude Jiří Chytrý a asistentem Miroslav Hlahůlek," potvrzuje nové složení realizačních týmů ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí. Změny se dotknou i hráčského kádru. „Nepočítáme s dalšími službami Jan Bergera, Martina Psohlavce a Tomáše Inemana, které dáváme na transfer listinu," řekl Vladimír Krejčí.

Vladimír Krejčí, ředitel 1.FC Slovácko

 

A tady ještě doplňuji jednu z citací dřívějšího sportovního šéfa Slovácka Petra Pojezného z doby, kdy Berger přicházel: "Hledali jsme tvořivého záložníka. Jsme rádi, že před dalšími nabídkami dal Berger přednost našemu klubu," uvedl na internetových stránkách Slovácka sportovní ředitel klubu Petr Pojezný.

A tady vizitka samotného Bergera z doby příchodu: Syn nejlepšího československého fotbalisty z roku 1985 Jana Bergra naposledy hrál druhou ligu za Třinec, kterému pomohl k záchraně. Předtím působil ve Švýcarsku, kde oblékal dres Grasshoppersu Curych, Basileje, Aarau, Bellinzony a St. Gallenu. V české lize působil krátce v Příbrami. „Slovácko je ambiciózní klub, který chce postoupit. Doufám, že pomohu naplnit tento cíl," uvedla nová posila.

RB