Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

No a Lhoťané - jedni ve Strážnici, druhý v oblacích...

Ve Strážnici jsem bohužel nebyl, zrovinka jsem se pohyboval po dálniční rovince do Prahy, kde po mnoha letech vystupovali Horňáci. Lhoťany jsem tedy bohužel neviděl, pokud se ale chcete podívat, mrkněte na fotky Štěpána Mitáčka, nejochotnějšího člověka, jakého znám - jo jo. I když ochotných lidí je kolem nás stále ještě dost a já i takto velmi děkuju všem, kteří mi pomáhají s mnohými věcmi... Děkuju!!!

Fotky jsou prosím TADY... 

A pokud máte k vystoupení Lhoťanů ve Strážnici nějaké postřehy, textíky, další fotečky nebo třeba nějaké video, dejte prosím vědět... Samozřejmě, v dalším čísle časopisu Krajem svatého Antonínka najdete k jejich vystoupení text i fotky... Kromě fotek nic o jejich vystoupení zatím nevím!

Doufám ale, že Lhoťané budou nadále tak dobří, aby do "chrámu" všech folkloristů byli brzy opět pozváni :)

No, a když už jsem u Lhoty, dnes je slavný i Lhoťan David Kusák, klučina, jehož svoboda začíná v místech, která uvidíte, když zvednete hlavu do oblaků - tedy v místech, kam se mnozí z nác nikdy nedostanou. Dnes o něm vyšel článek ve Slováckých novinách - TADY prosím je...

A pozor - povídání o Davidovi psala taktéž Lhoťanka, jejíž jméno určitě budete znát lépe a lépe - jmenuje se Irena Trojková, je poněkud mlčenlivá, ale hlavně je novou redaktor tohoto listu... A myslím, že si zatím vede hodně slušně :) Jen je škoda, že ji napadl tento článek, se Staňou Dufkou jsme se příliš dlouho chystali, že odvážného "poutníka" oblaky dáme sem na stránky i do časopisu :)

RB