Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Neuvěřitelné... šokojující.... Naše země neomezených možností...

Že jsme země neomezených možností, to už bohužel víme dávno. I to, že se u nás nemůžeme divit vůbec ničemu. Vždyť taková kapela Kabát už před lety prorocky zpívala o tom, jak je dobré si změnit jméno z Billa na Nováka a rozkrást tu malou zemi v srdci Evropy.... Přesto jsou ještě pořád události, které mi berou dech. Skoro každý den bych mohl nějakou na stránky dát...

Třeba jako tuto o situaci na právnické fakultě v Plzni, kde STOVKY lidí "zvládly" několikaleté studium za dva (!) měsíce... Jaká může být země, jejíž zástupci v politice, na úřadech, v justici i byznysu byli schopni takové podlosti a neférovosti?

 

Jak je možné, že z kdysi velké naděje a radosti vznikla nakonec promarněná příležitost a zem "neomezených možností"? Člověku by to mohlo být skoro jedno, ale kde hledat v této mizérii motivaci a chuť k jakékoliv "veřejné" činnosti, při které člověk nehledí na čas ani peníze? Není opravdu lepší starat se jen a jen o svou peněženku a jen se dívat, z koho a čeho by šlo "vytřískat" co nejvíce pro sebe?

Mám stále silnější pocit, že v této zemi nemá smysl nic a pro nikoho dělat... Omlouvám se za tento převeliký pesimismus...On určitě přejde :)

 

RB