Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Neuvěřitelné a smutné - zemřel vynikající sportovec Jan Matuštík

Ne ne ne, smrt nikdy nebyla, není a nebude spravedlivá. Nehledejme v ní ani spravedlnost ani logiku. Kdo prolévá svým hrdlem celý život pálenku nebo škodí na každém kroku, dožije se třeba i stovky, naopak ten, kdo by si zasloužil žít co nejdéle, najednou ještě poměrně mladý umírá. Jako například dnes, kdy se roznesla Ostrožskou Lhotou a okolím zpráva, že zemřel vynikající sportovec a pohodový člověk Jan Matuštík. Nepotkal jsem nikoho, kdo by této zprávě jen tak nějak zlehka uvěřil.  Zemřel naprosto nečekaně na infarkt v práci. Tady je vzpomínka od Staně Dufky:

Ještě před pár dny na fašanku ve Lhotě jsme spolu mluvili. Jenda Matuštík postával u obecního úřadu a sledoval, jak fašankáři vyrazili na obchůzku. Pozdravili jsme se, svorně si postěžovali na výkony Slovácka a on se  s jeho typickým klidem a úsměvem rozloučil. Vždycky působil klidným a vyrovnaným dojmem. Nikdy se nezapomněl zeptat, co je nového, kdo s kým hrál a jak. Pokud hrála Lhota v blízkosti Uherského Brodu, kde bydlel, tak nikdy nechyběl na zápase.

Pamatuji si na autobusový zájezd, který jel na pohárové utkání na ostravské Bazaly, kde v době největší slávy Jan Matuštík hrál. Jelo se na Baník a jelo se na Lhoťana v ligovém dresu.

Ve fotbale to dotáhl ze Lhoty nejdál - hrál ligu a hrál evropské poháry. I dnes je něco takového pro mnohé fotbalisty na Slovácku jen nedostižná meta. Byl u toho, když Baník slavil mistrovský titul. Viděli jsme ho nastupovat proti Bayernu Mnichov, hrál v Bělehradě před kotlem  80 000 tisíc fanoušků a patřil k oporám Baníku. Na tyto stránky jsme plánovali udělat s Jendou Matuštíkem velký rozhovor - už ho neuděláme. V pondělí náhle zemřel ve věku nedožitých 54 let.

 

Rolex Replica Watches

Stanislav Dufka 

A tady je dlouhý článek, který vyšel o Janu Matuštíkovi předloni v dubnu v Dobrém dnu s kurýrem