Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Nebojte se golfu a dobročinnosti - přijďte si poprvé něco vydražit a podpořte Srdce pro Diakonii

Velmi bych si přál, aby na těchto stránkách měla co největší prostor dobročinnost, chtěl bych podpořit mnohé projekty a lidi, kteří v tomto dělají nesmírně mnoho - a zasloužili by si, aby se o nich psalo podstatně více. Zvláště třeba na internetu, kde na rozdíl od novin či televize je jim možné poskytnout nekonečný prostor.

Právě v této souvislosti bych vám chtěl poskytnout co nejvíce informací o akci, která se uskuteční teď v sobotu 23. května na golfovém hřišti v Ostrožské Nové Vsi (stránky TADY prosím), jde o slavnost s názvem Srdce pro Diakonii II., tedy o dobročinný projekt, kterým lze pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují.

Akce se měla uskutečnit už minulý týden, ale protože pršelo, program se posunul - jinak ale vše zůstává při starém, až na drobné změny v času. Podívejte se prosím do přiložených příloh, tam najdete vše potřebné.

Myslím, že řada z vás je na tom stejně jako já, když slyším o golfovém hřišti a dražbě, mám pocit, že bych se měl držet raději v bezpečné vzdálenosti několika kilometrů. Soustředěnost různých snobů je tady zcela jistě větší než kdekoliv jinde, v případě dobročinné akce Diakonie se ale nemáte čeho bát. 

V aukci je řada zajímavých věcí, jejich vyvolávací cena není nijak velká. I když při dražbě půjde asi občas nahoru, myslím, že každý má možnost vydražit si dobré víno nebo pěkný obrázek a tak pomoci právě Diakonii. Taktéž celkový program stojí za pozornost, mrkněte do příloh a uvidíte...

Přijďte si vydražit svou první věc v životě... Co říkáte? 

A velmi bych rád vám doporučil internetové stránky Diakonie Českobratrské církve evangelické v Uherském Hradiště, klikněte prosím TADY...  

A rád dávám také odkaz na velmi dobré stránky Oblastní Charity v Uherském Hradišti, najdete tam mnoho zajímavých a důležitých informací...

Pokud nespočinete například v otevřených sklípcích v Blatnici pod Sv. Antonínkem nebo tak na tisíci jiných akcích na Slovácku, přijeďte do Ostrožské Nové Vsi, věřím, že budete vítáni, "borcem na konci" nebude ten, kdo bude mít nejlepší golfové oblečení nebo nejlepší sporťák, ale ten, kdo se bude snažit pomoci druhému - a to často nemá s golfem, sporťáky ani namistrovaným sebevědomím nic společného. Spíš naopak...

A neodpustím si jednu poznámku. Když jsem tento týden slyšel, jak šéfové zlínského hokeje prohlašovali při podpisu s novým hlavním sponzorem, že roční provoz klubu přijde na 80. milionů korun, říkal jsem si, jestli se fakt svět už úplně nezbláznil. Doteď té sumě peněz nevěřím, když člověk vidí, kolik je všude třeba peněz například na pomoc nemocným dětem a na druhé straně si představí několik velmi dobře zajištěných frajerů, běhajících za pukem nebo balónem, zdá se to opravdu k neuvěření. 

Mám rád sport, ale všechny ty tabulky, zápasy, body, branky, vynervovaní trenéři, sprostě nadávající diváci či emocionální komentátoři,  a vůbec, všechny ty miliardy v čudu, všechen ten mediální humbuk kolem tohoto NIČEHO, to vše mi je čím dál víc k "smíchu"... Ve srovnání s tím člověk stále více poznává, co je v životě skutečně důležité... 

RB

Ps. Tady je ještě psaní, které k pozvánce připisuje do mejlíků Adéla Kotková, vedoucí hradišťské Diakonie:

Hezký den všem,

jak jsem již avizovala v předchozí pozvánce, že se slavnost Srdce pro Diakonii v případě nepříznivého počasí odkladá o týden, předtucha se potvrdila, proto Vás tímto ještě jednou srdečne zvu tuto sobotu 23.5. na golfové hřiště JEZERA do Ostrožské Nové Vsi, kde proběhne sportovně-kulturní odpoledne... snad nám protentokrát bude sluníčko víc přát :-)

V programové skladbě dochází jen k drobné úpravě - a sice prohození času modní přehlídky a dražby, jinak vše zůstáva nezměněno - viz. přiloha. Shrnuto: od 13.00 Vám budou k dispozici golfovíi trenéři, kteří Vás ochotně zasvětí do tajů golfu, od 15.00 Vás čeká módní přehlídka značek Diesel a Replay, od 17.00 pak vypukne dražba obrazů, grafik a exklusivních vín.

Těsime se na Vás! :-)

Za Diakonii

Adela Kotkova

737 507 915

... ještě jednou bych poprosila, kdybyste tímto mailem mohli obeslat své známé - akce je otevřená široké veřejnosti a je o co stát :-)