Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

NAŠE ADRESA: Okolí Baťova kanálu praskalo ve švech

Rodiny s dětmi, teenageři, zamilované páry i senioři využili nádherného nedělního počasí k výletu podél Baťova kanálu. Jen v úseku mezi Starým Městem a Spytihněví nebylo po celé odpoledne na cyklostezce k hnutí a při průjezdu na kole či v kolečkových bruslích si museli jezdci počínat nanejvýš obezřetně. Ostatně redaktor Naší adresy se do mumraje také zapojil a poctivě šlapal do pedálů.

Pohodové nedělní vyjížďce neodolal ani starosta Velehradu a zapálený cyklista Stanislav Gregůrek. V hospůdce v Babicích přímo u Baťova kanálu se občerstvil sklenicí piva. "Je to skvělý relax, projíždíte krajinou a vyčistíte si alespoň na chvíli hlavu od všech starostí," svěřil se Gregůrek.

O chvíli později se za řídítky objevil také starosta Starého Města Josef Bazala. "Podnikl jsem neoficiální inspekční jízdu, jaký je zájem o novou cyklostezku. Podle dnešního náporu jsme ji měli ještě o nějaký metr rozšířit," žertoval Bazala.

LIdé se zastavovali u plavebních komor v Huštěnovicích, Babicích a Spytihněvii a pozorovali projíždějící lodě. Restaurace a hospůdky praskaly ve švech, hostinští nestačili roznášet pivo a kofolu. Největší radost z vydařeného výletu ale měly očividně děti. A kdo se chtěl zchladit, mohl využít četná koupaliště v okolí.

Hitem ve Spytihněvi je třeba bazén přiléhající k jedné ze zdejších hospůdek. Zatímco rodiče se očerstvují na zahrádce, ratolesti řádí ve vodě. Naše adresa každému, kdo v nejbližší době vyrazí na výlet, podobný zážitek v okolí Baťova kanálu na Uherskohradišťsku vřele doporučuje!

 

ZDENĚK MATYÁŠ
reportér připravovaného webu NAŠE ADRESA