Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

NAŠE ADRESA: Noční Hradiště rozparádil rockový sbor

Poslední noc filmového festivalu stála za to! Na řadě míst se tančilo, pěší zónu v Havlíčkově ulici si na hodinku doslova "pronajal" populární studentský rockový sbor Svatý Pluk. Sbormistr Jan Gajdošík odpaloval na nadšené posluchače jednu pecku za druhou!  

Vítáme i Naši adresu, zaznělo do Gajdošíkova mikrofonu krátce poté, co část Svatého Pluka zazpívala procítěnou hitůvku od slavné britské kapely Uriah Heep. Vzápětí se zpět mezi svými parťáky ocitl i Ivo Juřena, zpěvák, který v rockovém sboru strávil řadu nezapomenutelných let. "Ivoš teď podniká, ale tuhle pecku si s náma určitě střihne," prohlásil Gajdošík a bývalého sólistu doslova dostrkl před mikrofón. A Ivo vzápětí prokázal, že "zlato" ve svém hrdle stále neztratil.

"Je to nádhera, pastva pro oči i uši," mínila osmnáctiletá Markéta, která si přišla koncert před kavárnou Jiné Cafe vychutnat s houfem kamarádek. V davu posluchačů jste ale našli zástupce všech generací, parádní písničky od Uriah Heep, Rolling Stones, Deep Purple, Beatles nebo muzikálové hity v podání Svatého Pluka prostě nemají chybu!

Sobotní noční a stále ještě filmové Hradiště žilo doslova na plný plyn! Řada přítomných se totiž přesunula na Masarykovo náměstí na noční projekci dramatu Protektor režiséra Marka Najbrta se skvělými Markem Danielem a Janou Plodkovou v hlavních rolích.

A noční loučení s 36.ročníkem Letní filmové školy dál pokračovalo na řadě míst v centru města u kaváren, hospůdek, barů a pivních stanů až do časného nedělního rána ...

ZDENĚK MATYÁŠ

reportér připravovaného webu NAŠE ADRESA