Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

NAŠE ADRESA: Mnoho mladých lidí v Tescu skutečně zmrzlo

Protože informace o plánovaném "zmrznutí" zajímala překvapivě mnoho čtenářů, můžete si nyní přečíst, jak nakonec celá akce dopadla. Tady je článek z Naší adresy:

 

V určený čas krátce před šestou hodinou večerní postávala před Teskem asi stovka účastníků freezingu. Na začátku jim organizátorka Martina Šrámková vysvětlila, jak bude akce vypadat.

„Vždycky na signál zmrzneme a poté po minutě opět rozmrzneme. To se bude opakovat třikrát a to v rozmezí asi deseti minut," pronesla Šrámková. Signálem měl být původně klakson, který ovšem nebyl dost dobře slyšet, a tak byl jako znamení zvolen hvizd. Účastníci poté začali vcházet do hypermarketu, aby v něm na daný signál zmrzli.

Zaměstnanci Teska jen němě přihlíželi davu, jež se do obchodu nahrnul. Nikdo proti mladým lidem nic nenamítal. „Já už jsem něco podobného viděla na youtube a myslím, že to bude zajímavé," s očekáváním uvedla jedna zaměstnankyň hypermarketu Eva Juránková.

Po zaznění hvizdu zůstalo asi sto padesát lidí nehybně stát v uličkách obchodu. Někteří zmrzli při vybírání nápojů, jiní nehybně vezli nákupní košík. Většina zúčastněných se zastavila v chůzi nebo uprostřed hovoru. Dojem z celé akce ovšem kazily regály, přes které nebylo dobře vidět, velká část flash mobistů proto zůstávala v prostřední uličce.

Dalším faktem, který akci poznamenal, byl zvolený signál, neboť nakonec nehvízdal jenom předem určený organizátor, ale našla se také řada vtipálků. Návštěvníci obchodu proto zmrzli místo plánovaných třech momentů minimálně desetkrát.

V Tesku bylo v době konání akce několik desítek nakupujících. Vtipně například působila starší žena, která se marně snažila objet lidské sochy s nákupním vozíkem. Někteří se k akci spontánně přidávali, jiným se příliš nezamlouvala.

„Podle mě je to úplná kravina," uvedl čtyřiadvacetiletý muž, který si nepřál být jmenován. Samotní organizátoři byli s celou akcí spokojení. „Mně se to velmi líbilo. Do budoucna určitě naplánujeme další flash mob i když asi na jiné téma," svěřil se hlavní organizátor Roman Vaněk.

Pavel Oškrkaný

reportér připravovaného webu NAŠE ADRESA