Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Naděje fotbalistů Lhoty na záchranu jsou v oblasti zázraku.Lhota prohrála podle očekávání se Stráním a záchranu jim zajistí jenom vítězství Bánova v posledním kole v Ostrohu a zisk tří bodů Lhoty proti fotbalistům Osvětiman.

První dvacetiminutovka byla vzájemným oťukáváním sil obou soupeřů a mnoho fotbalové krásy stovce divákům nenabídla. Do vedení šli překvapivě hosté ze Lhoty, když přesně mířil šestnáctiletý Pešík, který vstřelil svůj premiérový gól v dresu hostů – 0:1. Od této chvíle se domácí probudili a ovládli hřiště. Vyrovnávací gól do kabin vstřelil nejlepší hráč na hřišti Patrik Fruhauf, který tři minuty po přestávce doklepl do sítě střelu Popelky a poslal domácí do vedení – 2:1.

Po hodině hry se trefil kapitán domácích Straňák a od této chvíle nebylo o co hrát. Dvacet minut před koncem sice snížil Kuban, ale domácí žádné drama nepřipustili a Fruhauf svojí třetí brankou ujistil přítomné diváky, že všechny body zůstanou doma.Výsledku dal konečnou podobu v poslední minutě Mongolec v dresu Lhoty  Erdenebileg Bayarkhuu.

Jedna kuriozita z předposledního kola.
Kněžpole – Osvětimany: hosté nepřijeli.

Neobvyklá věc se udála v nejnižší krajské soutěži. Fotbalisté Osvětiman (příští soupeř Lhoty) se nesešli k předposlednímu mistrovskému zápasu a neodjeli do Kněžpole. Zápas skončí s velkou pravděpodobností kontumací ve prospěch Kněžpole. Asistent trenéra Osvětiman Luboš Křemeček se k neodehranému zápasu vyjádřil takto: „Máme strašně moc marodů a naši dorostenci měli včera ukončení sezóny, tak byli nepoužitelní. K odjezdu se nás sešlo sedm a proto jsme telefonicky oznámili do Kněžpole, že nepřijedeme.“


STRÁNÍ – LHOTA 4:3  (1:1)
Branky:45. 48. a 82. Fruhauf, 60.Straňák - 26. Pešík, 70. Kuban, 89. Erdenebileg Bayarkhuu (Mongol v dresu Lhoty, to by stálo za rozhovor).

Strání: Děcký – M. Bruštík, Janiga (79. Motola), Straňák, Janík – Kolaja, Adámek, Mimochodek (82. Vintr), Popelka – M. Bruštík, Fruhauf.  Trenér: V. Bělohlávek.

Lhota: Goliáš – Doležal, Zbořil, J. Štergenich, Hájek (36. Machala) – P. Štergenich, Hubík,  Zalubil, Kuban -  Žajdlík (75. Bayarkhuu), Pešík. Trenér J. Jurásek.

Rozhodčí: Poláček
ŽK: Fruhauf.
Diváci: 100.

Text: std

Foto: DUŠAN DUFKA. Více fotek ze zápasu Lhoty proti Strání na: www.fotofotbal.blogspot.com