Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Na Podluží zazpívají Lhoťané i Novovešťané

Následující mejlík s pozvánkou mi přišel z Podluží, konkrétně od Martiny Polachové, asistentky manažera Regionu Podluží. Ještě než si ho přečtete, rád bych upozornil na stránky http://www.podluzi.cz/, jsou to výborné stránky! A já vždycky když se na ně podívám, tak si říkám, že bych se potřeboval alespoń na rok na Podluží odstěhovat, protože tamní vztah k tradiciím je minimálně tak silný jako u nás na Dolňácku a Horňácku...A pokud jde o internetové stránky, nechte se překvapit, brzy se stránky Ostrožska převlečou do zbrusu nového kabátu!

 

A tady je pozvánka od Martiny Polachové, kterou jsem potkal letos v lednu na Veletrhu cestovního ruchu v Brně. Tam jsem ji také vyfotil s "neznámým" vedle ní...  


"Slovácký krúžek  a mužáci z Prušánek pořádají za spolupráce Obce Prušánky tradiční Májové zpívání, které můžete navštívit v sobotu 31. května. Začátek této oblíbené folklorní akce je stanoven  na 16.30 hod. a bude probíhat v příjemném prostředí vinných sklepů u Nechor.
 
V programu se představí domácí mužský i ženský sbor a sbory z přilehlých regionů. Pozvání přijal mužský sbor z Dubňan, Vacenovic, Ostrožské Nové Vsi, Ostrožské Lhoty, Hroznové Lhoty, Lanžhota, Ladné, Milotic a Kuklova. Zazpívat přijede i ženský sbor z Kunovic, Dolních Dunajovic, Bulhar a Lanžhota.
Účinkující bude doprovázet CM Verbuňk. Občerstvení zajišťuje Nechorská bašta .

Zveme všechny příznivce folkloru k nám do Prušánek.