Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Moje obrovské nadšení! Z pana Kopálka, opět otevřeného skvostného domu Adlerových i nového muzea! A díky za váš převeliký zájem!

 

 To si tak jedete Uherským Ostrohem první den dovolené z ranní práce v sadech a najednou nevěříte vlastním očím... Je to možné?????!!!!! Fakt někdo přinesl život do tohoto nádherného funkcionalistického "baráku" s pozoruhodnou historií, který léta chátral????? To není možné!!!!!! Zastavil jsem se a šel nahlédnout dovnitř - jóóóóó!!!!!!!

Dávný obchodní dům Adler váženého pana Arnošta Adlera z roku 1936 opravdu ožívá! Pan Adler, který zemřel v Osvětimi v rámci nejšílenějších zvěrstev, jakých je člověk schopný, by měl radost!

Nejen, že jeho obchodní dům začíná žít, ale uvnitř je krásné, nesmírně zajímavé, soukromé muzeum pan Radima Kopálka!!!!! Jedna z největších expozic obchodů, živností a řemesel plus několik veteránů! Krása největší! A když navíc procházíte tento architektonický skvost - žasnete ještě víc! Mnoho Ostrožané a přespolního netuší, že toto místo má ohromnou sílu a historii!!!

Samozrejmě jsem hned udělal s panem Kopálkem video rozhovor, naschvál toho ale moc neukazuji - ať se každý přijde podívat! I když nevím, dnes mnozí lidé někam přijdou a zaplatí jen v případě, že od státu dostanou nějakou tu dotaci nebo slevu.

 

Tak uvidíme, jakou budoucnost toto místo bude míst, každopádně jsem šťastný, ze dům nakoupil nějaký barbar, ale člověk, který si je vědom citlivosti tohoto místa a ještě má vztah k historii! Klobouček dolů před vámi, pane Kopálku!