Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Mladé Horňácko 2015: videozáznam pořadu, ukázky z vystoupení, první fotky a také pár slov (postupně doplňuji)

Všecko to má jistě svůj smysl, říkal jsem si během nedělního odpoledne ve Velké nad Veličkou, kde jsem sloval už 43. ročník Mladého Horňácka. 

 

 

Tady se pěkně přehledně můžete podívat, kdo s čím vystupoval. A na druhém papíru můžete vidět, kdo jaký soubor  a muziku vede - veledůležitá informace!!! Bez vedoucích by nic nebylo, nic, jen pusto a prázdno... A nejen v případě folkloru...

 

 

 

 

Zatím několik málo foteček, paní Maňáková drží v ruce kytičku symbolicky pro etnoarcheoložku Zdenku Jelínkovou. Měla totiž velký podíl nejen na existenci Mladého Horňácka, proto jí pořadatelé letošní ročník věnovali. Paní Jelínková je i čestnou občankou Velké, narodila se tady 30. března 1920.

 

 

Tady už moderátorka a ředitel velické školy chystají poděkování jedné dvojici, která se jmenuje.... 

 

 

... Anna Kománková a Jiří Šácha. Právě tato dvojice přivedla k folkloru obrovské množství dětí, řadu let vedli děti ve Veličánku - a letos se rozhodli, že je to pro ně poslední Mladé Horňácko v roli vedoucích. "Chceme jim poděkovat za to veliké množství krásných čísel, které připravili pro Mladé Horňácko, Horňácké slavnosti, nekolikrát postupovali na celonárodní prehlídky a jezdili do zahraničí aj po celéj naší republice. CHceme jím velice poděkovat, poďte za nama," zvala je na pódium Magdalena Maňáková za velkého potlesku hlediště.  

 

 

 

Pozor, pozor!!! :) Poprvé za 34. ročníků bylo možné vidět on-line přenos z celého nedělního pořadu ve Velké. Později vás seznámím, kdo za tímto projektem stojí, tady se mrkněte na adresu a hlavně na videozáznam - je na něm úplně všechno. Včetně starostovy výzvy,  že někdo blokuje provoz v místech, kde sídlí záchranka.

 

 

 

 

 

Já natočil jen několik málo videoukázek, soustředil jsem se spíš na fotky, protože díky on-line přenosu bylo pravděpodobné, že pořad bude na internetu, navíc páteční generálku točil Tonda Vrba. Fotky potřebuji vytřídit a v průběhu tohoto týdne je dám sem na své stránky.... Na této ukázce jsem střihnul začátek muziky, hrála starší Cimbálová muzika při ZUŠ ve Velké nad Veličkou. Po muzice mluví  ředitel velické základní školy mgr. František Frýdecký, a potom už má slovo výborná moderátorka Magda Maňáková. 

 

 

 

Tady je videoukázka z vystoupení souboru Krahulíček z Hrubé Vrbky. Právě tento soubor byl po nedělním vystoupní vybraný jako ten, který odborníci vybrali pro reprezentaci Horňácka na krajské přehlídce souborů ve Strážnici. Jeden z vedoucích, Pavel Gráf, to na facebooku komentoval těmito slovy: "Dnes se nám po pětiletém intenzivním snažení podařilo dosáhnout s Krahulíčkem velkého úspěchu: postoupili jsme do krajského kola folklorních souborů do Strážnice. Děcka, zasloužíte si to! Sice jste někdy na zabití :) Ale jak se zdá, stal se z nás opravdu soubor. Gratuluju nám všem!!!"

Samozřejmě, připojuji se ke gratulaci, ale rád bych dodal, že v mých očích uspěl každý, kdo na pódiu Mladého Horňácka 2015 účinkoval.  

 

 

 

 

S dovolením jedna fotka mých pomocnic, bez nich bych nic nevyfotil a nenatočil - a bez nich by neměli tržbu stánkaři před velickým kulturákem :) 

 

 

Tuto fotku sem dávám proto, abych ukázal, že před kulturákem ve Velké se dají dělat pěkné fotky, a hlavně, aby fotografové, kteří přijdou za rok, zkusili nafotit co nejvíc vystupujících i s jejich příbuznými právě tady. Bohužel mě to napadlo až pozdě a docela mě to mrzí, protože, když jsem viděl, kolik vystupujících šlo s příbuznými, byla by to pěkná památka na tento den... A děkuju těmto "modelům", moc jim to sluší! 

 

 

A tady následně začnou postupně přibývat fotky, na první je Janíček Pavlík z Vrbky, v této chvíli zřejmě nejtalentovanější malý zpěvák Horňácka... Šikovných dětí je ale podstatně více, rád bych vám je ukázal, a tak je i povzbudil v dalším zpívání, tančení i hraní... 

 

 

Postupně budu přidávat další fotky a popisky... Teď je nad ránem, mám nějakou potvorskou horečku, a bolí mě každý kousek těla... Mějte se hezky!

 

RB