Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Martin Sekanina: Jak jsem fotil nejrychlejšího sportovce světa

Martin Sekanina z Hluku patří mezi skupinku šťastných, profesionálních akreditovaných novinářů, kteří fotí na letošním Mistrovství světa v atletice v Berlíně. Když jsem se včera večer v televizi na atletiku díval, všiml jsem si Martina, jak se snažil ve skupině fotografů prosadit a vyfotit co nejlépe nejpopulárnějšího a také nejrychlejšího sportovce světa současnosti Usaina Bolta z Jamajky - Martin se mezi nimi neztratil.

Dnes jsem se díval na jeho internetové stránky, našel jsem tam velmi pěkné povídání o tom, jak se do Berlína dostal, jak se mu dařilo a nedařilo fotit i to, jak nafotil právě Usaina Bolta.

 

Tady jsou fotky i psaní Martina Sekaniny, doporučuju...

(Najdete tam také dlouhé video, kde je Martin při focení vidět...A pod videem je 147 špičkových fotek právě z MS v atletice.. Když kliknete pod fotkami na malý čtvereček vedle místa na posunování fotek, tak se vám fotky zobrazí krásně na celé ploše počítače)

 

Mám rád styl Martinova psaní (u fotografů výjimečný), mám rád jeho obrovskou píli i chuť, s jakou svou práci dělá...

 

Tady je kousek jeho psaní:

"MS se blíží ke konci, zůstává mi dnes už jen finále skoku do výšky, budu věřit, že Jaroslav Bába uspěje, ihned po skocích do výšky se však vracím do Prahy a budu se muset rozloučit s tímto nádherně osvíceným stadionem, s touhle nádhernou atmosférou, s tímto mistrovstvím světa..."

 

A líbí se mi i tato jeho pasáž, ne každý by si něco takového dokázal přiznat a napsat:

 

"Z pondělního výsledku práce jsem byl zklamán - nevěděl jsem, odkud můžeme všude fotit - kde jsou fotozóny, protože photobriefing byl v den zahájení MS. Takže fotky oštěpu Báry Špotákové mne příliš nepotěšily. Nádherný olympíjský stadion, výborná atmosféra, ale velmi mne mrzí výsledek dnešní práce - ostatní kolegové byli na lepším místě - kolem nich se nakonec Bára radovala s přítelem a českou vlajkou :-(( Se smutkem jsem zamířil na hotel kolem půlnoci."