Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Loučení s panem Břetislavem Rychlíkem starším - za výjimečného doprovodu Horňácké muziky Petra Mičky

Nevěděl jsem, jestli dávat sem na stránky následující dvě videa od Tondy Vrby, který zachytil loučení s panem Břetislavem Rychlíkem starším. Nakonec jsem se rozhodl je sem dát hlavně ze dvou důvodů - od syna pana Rychlíka se můžete dozvědět, jakým zajímavým, dobrým a statečným člověkem jeho otec byl.  A druhý důvod? Na prvním a druhém videu můžete slyšet Horňáckou muziku Petra Mičky, jejíž hraní lze v tomto případě označit za výjimečné - kdo si je poslechne, jistě mě pochopí.

Jsem také rád, že jsem zrušil diskusi, protože zrovna v tomto případě je nyní možné, aby si ti čtenáři, kteří chtějí, mohli videa v tichosti a bez rušení poslechnout. A ten, kdo si je poslechnout nechce, nemusí tady nikoho rušit zbytečnými poznámkami. Čím více mě zklamává svět i lidé kolem nás, tím více rád jsem ve vlastním soukromí bez těchto - většinou zlomyslných - poznámek. Myslím, že v tomto nejsem jediný.

Vždycky je dobře, když otcové žijí své životy tak, aby na ně mohli být jejich synové hrdí. Panu Rychlíkovi se to jistě podařilo. A dovolte mi, abych tady velmi skromně (a poprvé za dobu těchto stránek) dodal, že podobně jsem hrdý na svého otce já. Nikdy nebyl a není typ, který by vyhledával druhé lidi, o to více je ale poctivý k sobě i svým blízkým a snaží se jim pomáhat tak, jako žádný jiný člověk na tomto světě.

Každému dítěti přeji, aby mělo důvody, proč být na své rodiče pyšné. A všem rodičům přeji, aby se jim to podařilo. Čím jsem starší, tím víc rozumím tomu, jak to může být pro rodiče těžké, jak nelehká je výchova dětí. Pokud ale nebudou rodiče o tuto výchovu usilovat, potom skončí tento stále bláznivější svět v záhubě. 

RB