Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotšťí sportovci o víkendu: turisté i Staří páni se setkali na předvánočním posezení

Turistické si pochutnávali na zabijačce

Poprvé se letos rozhodli turisté ze Lhoty zakončit rok zabijačkou. Akce s názvem Předvánoční těšení se uskutečnila na myslivecké chatě za hřištěm.Všechno to organizoval výbor turistů v čele s předsedou Petrem Radochem. Nebyla to klasická zabijačka, ale objednaly se prasečí hlavy , jazyky, játra a slezinky u mistra  řezníka Jarka Hájka, který to všechno v sobotu od půl jedné odpoledne vařil v kotli. Kolem čtvrté bylo hotovo a asi dvacet turistů si pochutnávalo na zabijačkových specialitách. Po setmění přišel i Mikuláš a každý od něho dostal malý dárek.

Staří pání hodnotili sezónu

Bývalí fotbalisté Lhoty hrají už nějaký ten rok přátelské zápasy a jako pokaždé ke konci roku se hodnotila i letos uplynulá sezóna.

„V pátek 12.12. v 18.30 se koná chůze starých pánů na hřišti. Účast nutná!!! Hodnocení sezóny, turnaj hala, zabijačka, plán na rok 2009. Zatím zdarec – jasné!“
Přesně třicet takových sms zpráv rozeslal manažér internacionálů František Štergenich všem bývalým hráčům Lhoty, včetně důrazného „jasné“ na konci zprávy.

Jasné – to bylo pro patnáct hráčů. V rekonstruované hospodě na hřišti František podrobně a pochvalně  zhodnotil všech patnáct odehraných zápasů. Tajným hlasováním se zvolil nejlepší hráč za rok 2008, kterým se stal Michal Goliáš. Největší diskuze byla o členských příspěvcích (nakonec zůstaly stejné jako v letošním roce, tedy 500 Kč) a pořádání letošní Štěpánské zábavy, o které se rozhodně v nejbližších dnech.

Diskutovalo se také o využití haly v zimním období. Zatím to vypadá, že bude pro staré pány k dispozici, tak jako v minulých letech – každou neděli od 14 – 16 hod. Na dobré cestě je i domluva o využití udírny na hřišti. Na jaře by se měli fanoušci na lhotském hřišti dočkat znovu nedělní klobásy a to v režii starých pánů. Na závěr ještě František Štergenich navrhl plán zápasů na příští rok.


Více informací o bývalých fotbalistech Lhoty na : www.staripani.wgz.cz

Text a foto: std