Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotský tenis ovládá jeden hráč + další novinky z tenisu

Předseda lhotského tenisu Pavel Turčin mi poslal dva článečky a řadu fotek. První článek se týká prvního letošního turnaje, který proběhl v sobotu, druhý článek je o dobrých věcech, které se na kurtech dělají a snad také dělat budou (doporučuji příznivcům sportu ke čtení).

Rád bych také připomenul, že TADY najdete mnoho informací o lhotském tenisu do chvíle, než vznikly tyto nové stránky slovackoDNES.cz.

RB

(Doplněno o fotky)

 

O turnaji:

24. května 2008 se uskutečnil zahajovací turnaj sezony, kterému pro odlišení říkáme Májový. Po rozlosování do dvou skupin se konečně mohlo začít hrát.

Píšu to tak proto, že jsme doposud na kurtech hlavně dřeliJ. Po odehrání všech zápasů ve skupinách bylo jasné, že turnaj má dva hlavní favority, Zdeňka Kotačku a Petra Lopatu. Ti byli také nasazeni jako lídři do závěrečného pavouka, tedy do čtvrtfinále. Č

tvrtfinálové zápasy byly velmi zajímavé především z toho pohledu, že Staňa Dufka deklasoval papírového favorita Vlastika Radocha 7:1 a Radek Bartoníček překvapivě postoupil přes Martina Hubíka po tuhém boji 7:6, když v tie - breaku proměnil až šestý matchball! Hodně se nadřel také Petr Lopata, který porazil neustále se zlepšujícího Michala Janču pouze 7:6, když opět rozhodovala zkrácená hra.

Zdeněk Kotačka neměl s Petrem Sovou vážnou práci a tak se čekalo, zda kluci od novin potrápí v semifinále své o více než dekádu mladší soupeře, kteří byli navíc podporováni nejen psychicky svými sličnými fanynkami. Tentokrát se však už žádné překvapení nekonalo. Petr se Zdenkem postoupili hladce do finále, ve kterém předvedli velmi pohledný tenis. Více trpělivosti a tenisového umu předvedl Zdenek Kotačku a po zásluze vyhrál nad Petrem 9:4 a stal se tak již podruhé vítězem tohoto turnaje.

Pavel Turčin

 

O věcech kole tenisu:

Ahoj všichni! Je tady nová sezona a chtěli bychom Vás informovat, co všechno se uděje v tomto kalendářním roce v lhotském tenisovém klubu.

Tak předně bych chtěl sdělit, že sen o zhotovení zastřešení při posezení u krbu nabyl reálných hodnot. Zastřešení bylo zhotoveno 17. května našimi členy a hlavně Jarkem Bartošem, kterému moc děkujeme! Z pohledu tenisového klubu jde o hodně velkou investici cca 35 tis. korun českých. Velké díky proto patří Nadaci Děti - kultura - sport pana Iva Valenty, jež se na základě předloženého projektu v minulém roce rozhodla částečně pomoci zafinancovat tuto stavbu. Panu Valentovi patří také naše druhé díky. Tentokrát za finanční pomoc, která bude vynaložena na opravu tréninkové tenisové zdi a výměnu již hodně poškozeného oplocení tenisových kurtů. Tato akce musí být provedena nejpozději do konce února 2009, ale protože jsme rozjetí a máme radost a motivaci z pergoly u krbu, uděláme tyto úpravy již v příštích 2 - 4 týdnech.

Minulý týden jsme také zjistili, že bude nezbytné tenisový areál kompletně uzavřít, protože si školáci čekající na tělesnou výchovu a já doufám, že na ni jen čekali, krátili volné chvíle pálením nadělaného dřeva. Jelikož je na střeše zatím pouze lepenka, bylo štěstí, že nic nechytlo. A vzhledem k tomu, jak dopadlo odpočívadlo u cyklostezky, bychom byli velmi naivní, kdybychom si náš areál kompletně neoplotili.

Ale zpět k „budování". Určitým handicapem našeho areálu je absence sociálního zařízení. Chtěli bychom ho postavit během 2-3 let. Tak, to jsou ty budovatelské záměry.

Co se týče těch sportovních, chceme jednoznačně zintezivnit práci s mládeží. Mám tím na mysli nejpozději v horizontu pěti let postavit žákovský mančaft, který by hrál třeba okresní přebor. Momentálně si možná někteří lidé řeknou, že je to zbožné přání z oblasti žánru science - fiction. Podle mě je to jen otázka přístupu. Tak uvidíme! Samozřejmě pořád bude skvělé, když budeme mít tak jak tento rok 11 turnajů z toho 4 mládežnické a 60 členů v klubu.

Ještě bych se rád vrátil k práci s mládeží a chtěl bych touto cestou poděkovat především Iloně Dufkové a Táni Goliášové, že se již několik let věnují trénování žákyň a žáků a spolu se Staňou Dufkou pro ně pořádají turnaje. Další velké poděkování patří Vlastikovi Radochovi, který je motorem tenisového klubu a už teď po měsíci a půl má odpracováno přes 50 brigádnických hodin. Chtěl bych poděkovat také všem, kteří přišli „makat" na zastřešení. Byla to skvělá práce a perfektní pomoc!

Závěrem bych Vás všechny, kteří máte o tenis ve Lhotě zájem, rád pozval třeba alespoň jako diváky na naše turnaje. Nebo si tenis zkuste zahrát sami, protože kurty ještě pořád pronajímáme a to u paní Marie Šálkové, která Vám sdělí další podrobnosti.

S přáním všeho dobrého Pavel Turčin, předseda tenisového klubu