Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotský tenis má další naději - Klárku Zmeškalovou. První vítězství v životě.

Z následujícího turnaje příliš detailních informací nemám, přesto si myslím, že i to málo by mohlo některé z vás zajímat. V sobotu se uskutečnil další ze série lhotských tenisových turnajů, tentokrát se sešla děvčata, která navštěvují základní školu. Dívek bylo devět, což není zase tak malý počet, tady jsou jejich jména: Terka Zámečníková, Nika Klabačková, Klárka Skopalová, Gábina Skopalová, Martina Žajdlíková, Andrejka Jurásková, Šárka Těthalová, Klárka Zmeškalová a Kristýnka Gabrielová.

Pokud jde o výsledky, ve starší kategorii žádné velké překvapení nenastalo, zvítězila zkušená Nika Klabačková, druhá skončila Terka Zámečníková a z třetího místa se radovala Martina Žajdlíková.

Rád bych vás tentokrát upozornil především na mladší kategorii, a v ní na nenápadnou dívenku jménem Klárka Zmeškalová - známá možná více pod příjméním Opletalová. Právě ona totiž vyhrála první kategorii, když za sebou nechala druhou Andrejku Juráskovou a třetí Šárku Těthalovou.

Když jsem se bavil s lidmi kolem tenisu o Klárce, slyšel jsem několik pochvalných a povzbudivých slov na její adresu. Na lhotských kurtech hrává dívka, které nechybí velká snaha, píle, bojovnost. Tedy vlastnosti, které jsou ve sportu nesmírně důležité a nakonec často oddělí ty, kteří v životě něco dokázali, od těch, kteří jen kdysi chtěli něco dokázat - což neplatí jen u sportu.

Klárka chodí hrávat tenis často, můžete ji vydávat, jak sama stojí před tenisovou zdí a tady trénuje. Když jsem si s ní chvíli povídal, slyšel jsem od ní, že má sport ráda, hodně se mu věnuje s babičkou a dědou, kromě tenisu hrává například volejbal. Není proto překvapením, že ji baví ve škole tělocvik. A kromě něho ještě další předmět - matematika.

Držíme tedy Klárce palce v dalším zlepšování, teď je důležité, aby vytrvala - kolik jen sportovně nadaných děcek třeba jenom tady ve Lhotě právě na této vlastnosti "vyhořelo". Samozřejmě palce držíme i každému z dalších sportujících dětí, není větší radosti, než když vidíme, že je sport baví a věnují se mu. I v této souvislosti bych chtěl "pozvat" ke lhotským sportovištím rodiče dětí. Přiveďte své děti ke sportu, choďte se na ně dívat, choďte je povzbuzovat, takto "zadarmo" jim dáte do života víc dobrého, než si třeba myslíte.

Zmínit se musím rovněž o organizátorkách tohoto turnaje, tedy o Ilči Dufkové a Táni Goliášové. Vím, že to obě nerady slyší a čtou, ale pro lhotský tenis dělají obě velmi mnoho. Díky moc! Naštěstí je takových jedinců kolem lhotského tenisu více, ale jestliže dnes tady píšeme o turnaji dívek, připomínám právě tyto "baby". A díky i chlapovi Staňovi Dufkovi za fotky!

RB

Ps. A jelikož jsem na stránky připojil až nyní fotky z Mistrovství Lhoty v tenise, chtěl bych vám doporučit ještě jednou zpravodajství z tohoto turnaje - i s fotkami. Klikněte prosím TADY.