Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotský kostel získal 100 000! A peníze šly i na další kostely

Dneska jsem si všiml nového dokumentu na stránkách Zlínského kraje. A jelikož se týkal peněz na obnovu památek, hned jsem do něj nahlédl. Samozřejmě nejvíce mě zajímal náš region a celé Slovácko - a byl jsem příjemně překvapený.

Například pod číslem 21 jsou peníze pro lhotský kostel sv. Jakuba - 100 tisíc korun! To nejsou zrovna malé peníze, většina farností získala peněz méně (například Římskokatolická farnost Uherský Ostroh 50 tisíc), naopak 200 tisíc putuje do farnosti ve Střílkách (což zřejmě souvisí s obnovou tamního krásného barokního hřbitova). Celý seznam přikládám, podívejte se, stojí za pročtení.

K čemu jsou peníze pro Lhotu zatím nevím, poptám se, v neděli jsem mluvil s lhotským farářem P. Reifem, povídali jsme si mimo jiné o připravované výstavě o lhotském kostele, ale to jsem ještě o penězích nevěděl. A P. Reif odjíždí navíc za několik dnů do zahraničí.

Rád bych tady připomenul, že lhotský kostel letos slaví 100 let, historie vzniku nového kostela je nesmírně zajímavá, jakmile bude výstava oficiálně otevřená, budu o tom tady na stránkách samozřejmě informovat. Výstava je ale už připravena, mluvil jsem s panem Páčem, který ji s bratrem pečlivě připravovali. Mimochodem, o panu Páčovi bych chtěl tady na stránkách brzy napsat, jeho práce pro Lhotu je obdivuhodná.

A samozřejmě gratuluji těm, kteří peníze získali. Nepochybuji, že peníze pomůžou dobrým věcem! A snad budou příště peníze i pro ty, kteří tentokrát neměli štěstí.

RB

 

Soubory ke stažení